Tartmusil näeb ülevaadet Eesti kaasaegsest fotokunstist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laura Põld
Laura Põld Autor/allikas: FB

Sellel nädalal toimub Tartmusis kaks väga olulist sündmust: neljapäeval, 14. jaanuaril esitletakse näitusega "Plahvatusest tasandikule. Eesti kaasaegne foto 1991—2015" kaasnevat ülevaatlikku trükist ning reedel 15. jaanuaril on kõikidele külastajatele avatud Laura Põllu isikunäitus "Sada ulma keset merd".

N, 14.01. kl 15.00 trükise "Plahvatusest tasandikule. Eesti kaasaegne foto 1991—2015" esitlus

Viimase 25 aasta Eesti fotokunsti ülevaade toob välja kaamerakunsti kui kaasaegse meediumi ja kõnekamate teemade pidepunktid 50 kunstniku teoste näitel. Fotost kui mälutöö vahendist kirjutab Annika Toots, Eve Kiileri intervjuu loob emotsionaalset ja faktilist tausta nii kunstnike kui teoste konteksti kohta viimase 30 aasta jooksul. Fotokunstist ja kaasaegsetest autoripositsioonidest räägivad Marge Monko ja Hanno Soans. 13 teose kohta on erinevad kultuuriuurijad ja fotograafid kirjutanud detailsema ülevaate. Trükis saadab näitust "Plahvatusest tasandikule. Eesti kaasaegne foto 1991–201" Tartu Kunstimuuseumis 20.11.2015–28.02.2016.

Tekstid: Rael Artel, Liilia Buschmann, Indrek Grigor, Eve Kiiler, Katrin Kivimaa, Andrus Laansalu, Marge Monko, Sten Ojavee, Erik Prozes, Vahur Puik, Anneli Porri, Rebeka Põldsam, Hanno Soans, Jaak Tomberg, Annika Toots, Marie Vellevoog

Koostaja ja toimetaja: Anneli Porri
Graafiline disain: Jaan Evart
Keeletoimetaja: Hedi Rosma
Pilditöötlus: Marje Eelma & Tuumik
Väljaandja: Tartu Kunstimuuseum

Trükist esitleb näituse kuraator ning trükise koostaja ja toimetaja Anneli Porri.

Üritus on tasuta ning üritusega saab liituda siin!

R, 15.01. kl 11.00 on avatud Laura Põllu isikunäitus "Sada ulma keset merd"

Alates reedest, 15. jaanuarist on Tartmusis avatud Laura Põllu isikunäitus "Sada ulma keset merd", milles kunstnik ühendab oma varasemate väljapanekute elemendid ühtseks kogemusmaastikuks. Näitus jääb avatuks kuni 20. märtsini.

Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala ja Tartu Ülikooli maaliosakonna taustaga Laura Põld on nii Eestis kui ka väljaspool hakanud silma oma leid-esteetikast küllastunud maali- ja ruumiinstallatsioonidega. Maale, videoid ja loodusobjekte koondavad poeetilised keskkonnad nagu "Katse lavastada maastikku", "Loss" ja "The Night Your Mate Danced Like a Tree" tõid talle mullu tunnustuse Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia näol.

Seekordsel väljapanekul on valminud kunstnikul koostöös kuraator Peeter Talvistuga maailm, mis sisaldab juba tuttavaid ja uusi elemente ning moodustab tervikliku monumentaalse keskkonna.

Liitu üritusega Facebookis!

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: