Vabale Lavale jõudis tantsulavastus "Wake up! It's time to die" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Vaba Lava

Vabal Laval esietendub Katrin Essensoni ja Jarmo Karingu tantsulavastus "Wake up! It's Time to Die". Koreograafid mõtestavad lahti meie kultuuriruumi tabusid, mis puudutavad surma ja matuseid.

Ligi poolteist tundi kestva tantsulavastuse eesmärk on rääkida sellest, millest rääkida ei saa - surmast, mis on meie kultuuriruumis tabuteema. Koerograafid sooviks, et see oleks osa suuremast debatist, mis aitaks muuta ka mõnevõrra kivinenud arusaamu.

Etenduse lavastaja ning autor Jamro Karing kinnitas, et laval hakkas pihta isiklikest kogemusest. "Meile tundus, et need asjad võiks käia täistmoodi. Matustel me lepime kokku, kes millest räägib ja milline muusikaline kujundus on – tundus, et see kõik vääriks lavale panekut."

"Me korraldame laval matuseid – põhimõtteliselt paneme kunstniku- ja projektijuhtimisekogemused proovile ja mõtleme, et mis oleks, kui matuseäri oleks teistsugune," lisas etendusele lavastaja Katrin Essenson.

Lavakujunduses on kasutatud kappe, mis sümboliseerivad ühelt poolt elu ja surma eraldatust ning teisalt ka teispoolsuse lahutamatust meie argipäevast.

Teatrile omane tinglikkus võimaldab etenduses läbi mõelda mitte ainult üksikisiku lahkumise teemat. Lavastus "Wake up! It's time to die" saadab ära ka sõja ja kapitalismi, viidates vajadusele ühiskondliku enesepuhastuse järele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: