Andrus Vaarik: "Antigone" on igevene lugu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kultuuriportaali jõuab täispikk video R.A.A.A.M-i juba kuuendat aastat mängitavast etendusest "Antigone", mis on omandanud tänu keerulisele poliitisele kontekstile tänaseks juba teisi tähendusi - nüüd mängisid nad seda Moskvas.

"Elu võib oma kosmeetilistes pisiasjades muutuda, aga see vastasseis jääb ikka sotsiaalsete olendite jaoks igaveseks - see lugu on ka 2000 aasta pärast aktuaalne," tõdes Andrus Vaarik, et see on ilmselt üheks etenduse edu põhjuseks, miks seda juba kuus aastat mängitud on. Kui nad mängisid "Antigonet" pool aastat tagasi Peterburis, siis sealne publik mõistis väga hästi, mis laval toimus. "Neile oli täiesti selge, et me mängime neile väga olulist lugu, kui kuningas tapab ära opositsiooniliidri."

"Tänu sellele, et meie lavastaja on Iraanist, on kogu see riigistruktuur ja valitsemisaparaat eriti tõhus ja ebainimlik - ma olen ise seal riigis käinud ja pean ütlema, et pole universaalsemat valitsemisvahendit, kui riigireligioon," tõdes Vaarik, et see oleks totaalne EKRE unistus, kui saaks midagi sellist rakendada. "Mulle tegelikult teoorias väga selline teater meeldib, mis on nihestatud ja tõstetud teatraalse vormiga, aga psühholoogiliselt väga realistlik."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: