EKA ja TTÜ tudengid lõid tuleviku ärimudeleid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli disaini ja tootearenduse EXPOl esitleti seitset kontseptsiooni tervise, toidu- ja moekaubanduse tulevikust. Teisisõnu pakkusid magistrandid välja visioone, kuidas me tulevikus ostame, müüme ja vahetame.

Kultuurikatlas püstitati 13. jaanuaril kiirelt ideekavandeid. Eesti Kunstiakadeemia ja TTÜ ühine disaini ja inseneeria magistriõppekava õpetab juba kuuendat aastat tudengeid kastist välja mõtlema. Üks õppekava algatajaid, kunstiakadeemia professor Martin Pärn toob näite, kuidas lähenesid tudengid näiteks moekaubandusele.

"Tudengid leidsid uusi võimalusi, kuidas võiks inimesed tegelikult oma riietest mõelda ja kuidas läbi teistsuguse tehnoloogia luua äriideid, mis sobiksid ettevõttele nagu näiteks Baltika," ütles EKA professor Martin Pärn "Aktuaalsele kaamerale". Muidugi töötasid tudengid koos Baltikaga ning ettevõtte üks omanikke Maire Milder ütleb otsesõnu, et koostöö oli ülipositiivne.

Väljapakutud kontseptsioonidest vähemalt üks läheb ilmselt ka töösse - nimelt lahendus, kuidas kaasata parameediku väljaõppega vabatahtlikke kiirabiteenusesse. Selle arendamisest on huvitatud nii sotsiaalministeerium, häirekeskus kui ka parameedikuid koolitav kaitseliit. Tudengite väljatöötatud mobiilirakendus, mis vahendab häirekeskuse infot vabatahtlikele, sündis elust enesest.

TTÜ magistrant Holger Mets kinnitas, et nad lähtusid sellest, mis on praegu probleemid. "Kuna üks meie kursuse- või grupikaaslasi käib ka kiirabis tegemas tunde, siis tema näeb ka seestpoolt paremini, mis toimub," ütles Mets, et seeläbi leidsid nad koha, kus on tühimik.

Ühise õppekava üks TTÜ-poolsetest eestvedajatest Ruth-Helene Melioranski nendib, et ühtegi edulugu pole neil veel välja pakkuda.

Siinkohal tuleb täpsustada, et ideede realiseerumise eest vastutavad tudengid ise ehk kui mõni idee tuule alla võtab, jätkab selle arendamisega juba tudengiettevõte.

 

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: