Tartus toimub rahvusvaheline graafikafestival "Kunstinäitus" ({{commentsTotal}})

Foto: Mikhail Grigoriev/FB

Tartus käib rahvusvaheline graafikafestival "Kunstinäitus" - alates 13. jaanuarist saab Tartu kunstimajas tutvuda näitusega, kus on üleval graafikat maailma eri paigust.

Viies graafikafestival toob Tartusse rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikke. Näiteks pühapäeval näeb Tartu kunstimajas üht maailmakuulsaimat performance´i rühmitust La Pocha Nostra, laupäeval toimuvad aga erinevad õpitoad. Seni saab Tartu kunstimajas tutvust teha rahvusvahelise näitusega, samuti maaülikooli metsandusmajas ja galeriis Ferrodrum.

Festivali korraldaja Al Paldrok ütles, et selle üks eesmärke on olla päästikuks ka vaatajale. "See näitus ei paku otseseid interpretatsioone, vaid ta vallandab protsessi inimese ajutegevuses, kus inimene hakkab ise mõtlema."

Seekordne festival kannab irooniliselt pealkirja "Kunstinäitus", et mitte inimesi pealkirja ja temaatikaga liialt suunata.

"Inimestele ei anta "nämmutatud" informatsiooni, vaid ta tuleb siia ja visuaalne keel on selline, mis hoolimata nahavärvist, keeleoskusest ja suhtumisest lubab sealt leida üldinimlikku informatsiooni, mis on selle pildiga tahetud edasi öelda," kinnitas Paldrok.

Graafikakunstniku Peeter Alliku sõnul on graafika igal pool maailmas täiesti erinev. Seekordsel graafikafestivalil on näha kogu spekter.

Graafikakunstnik Peeter Allik kinnitas, et eesti graafikas on kindlasti väga tugev vanem põlvkond - tõelised klassikud, kes on ka sellel näitusel paljud esindatud. "Aga nooremaid on muidugi suhteliselt vähe - ei tea, kas neid nüüd võib-olla hakkab juurde tulema, kui me siin ikka pingutame nende graafikafestivalidega."

Viies rahvusvaheline graafikafestlival kestab 7. veebruarini.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: