Tartu Ülikooli loodusmuuseum avas taas uksed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Laupäeval avatakse pärast kolm ja poolt aastat ootamist taas Tartu Ülikooli Loodusmuuseum. Loodusmuuseumi püsinäituse "Maa. Elu. Lugu" eksponaadid toovad Maa ja elustiku arenguloo tänasesse päeva.

2012. aastal Tartu Ülikooli loodusmuusuemis alanud renoveerimistööde lõpp nihkus viiel korral, sest hanked ebaõnnestusid. Esialgu loodeti muuseum avada 2014, seejärel 2015, ent nüüd 2016. aasta jaanuariks on muuseum lõpuks valmis. Kolme ja poole aastaga vanast muuseumist uueks saamine pole muuseumi dirketori sõnul pikk aeg, vaid kiiruse mõttes suisa maailmarekord.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi direktor Urmas Kõljalg ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tegelikult läheb veelgi kauem, sest üks korralik suur muuseum teeb 7-8 aastat ekspositsiooni. "Meie probleme oli tegelikult see, et meil ei olnud ühtegi eksperti, kes oleks välja õppinud näituste tegemisel. Meil tuli see meeskondd üles ehitada nullist."

Ja nullist ehitatud näitus algab ka külastajale nullist ehk Maa ja elustiku arenguloost ning jõuab tänapäeva.

"Ringkäik algab põhjast, arktilisest tundrast ja erinevate maastike näitel läheb kuni ekvatoriaalse vihmametsani välja. Kuid see pole veel kindlasti kõik - muuseumis saab tutvuda nii suuremate loomadega, väiksemate putukatega, liblikate ja palju muuga. Eksponaatide seas on ka juba legendaarseks saanud loodusmuuseumi kaelkirjak, kuid ka uuemaid topiseid," ütles zoosüstemaatika peaspetsialist Sergie Põlme.

"Maa. Elu. Lugu" avab oma uksed kõigile külastajatele laupäevast.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: