Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2017 otsib kuraatorit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TAB
TAB Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2017. aasta sügisel toimuvale, järjekorras neljandale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2017

TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku.

Arhitektuuribiennaali ümarlaua esimehe ja idee algataja arhitekt Villem Tomiste sõnul on läbi kolme eelneva biennaali TABi keskse tuuma moodustanud kuraatorinäitus, sümpoosion ning Tallinna visioonivõistlus. "Eelnevate aastate parimad näited saab tuua hetkedest, mil kuraatorinäitus ning sümpoosion põimusid omavahel üksteist täiendavalt tervikuks, ning seetõttu rõhutame kuraatorikutses eriti nende kahe peasündmuste omavahel sidumise tähtsust. Ent kõigi põhisündmuste publik on mõnevõrra erinev ning seeläbi saab kuraator oma mõtet avada nii ühiskonnas laiemalt kui ka kitsamas erialaseltskonnas," rääkis Tomiste, kes oli ka esimese Tallinna arhitektuuribiennaali kuraator.

TAB on suurim Eestis toimuv arhitektuurisündmus, mis oma rahvusvahelisusega on ainuomaseks platvormiks ka lähiriikide arhitektuurimaailmas. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles alal tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui ka tavakodanikest arhitektuurihuvilistele. Kuraatorivõistluse žürii ootab konkursile arhitektuurikeskseid, aktuaalseid, innovatiivseid ning kaasaegses arhitektuurimaailmas vastukaja tekitavaid ideid, mis on Eesti kontekstiga seotud.

Esimene Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2011 toimus pealkirja all "Maastikuurbanism", käsitledes arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. 2013. aastal toimunud teine biennaal taasavastas ja uuris sotsialistlikke ja modernistlikke ruume ning ideid. 2015. aasta sügisel toimunud kolmas Tallinna Arhitektuuribiennaal kandis pealkirja "Isejuhtiv linn" ning rääkis sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui kasutusele võetakse isejuhtivad autod.

Projektide esitamise tähtaeg on 15. märtsil kell 16:00.

TABi toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium.

 

Toimetaja: Andreas Aadel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: