"Seltsimees laps" valiti Berliini filmifestivali kaastootmisturule ({{commentsTotal}})

{{1453116012000 | amCalendar}}

Moonika Siimetsa debüütmängufilm "Seltsimees laps" valiti esimese Eesti filmina osalema Berliini rahvusvahelisele kaastootmisturule, mis toimub veebruaris 2016.

Igal aastal pääsevad Berliini filmifestivali raames toimuvale turule osalema silmapaistvad projektid üle kogu maailma, mille tegijail on võimalus tutvustada oma filmi enam kui viiesajale filmiprofessionaalile, et leida sobivaid kaastootjaid, levitajaid ja teisi koostööpartnereid. Tänavu valiti kakskümmend osalejat enam kui kolmesaja kandidaadi hulgast, nende seas on Moonika Siimetsa kõrval näiteks Ciro Guerra, kelle "Mao embus" praegu parima võõrkeelse filmi Oscarile kandideerib, samuti Brandon Cronenbergi, Jasmila Zbanici, Diego Lermani jt tunnustatud režissööride uued projektid.

"Seltsimees lapse" produtsendi Riina Sildose sõnul on Berliini kaastootmisturul osalemine suurepärane võimalus filmiprojekti esmaseks tutvustamiseks rahvusvahelisel areenil. "On suur au olla Berliini kaastootmisturule valitud, sest see on üks maailma olulisematest turgudest. Meie eesmärk on filmi esitleda rahvusvahelistele müügiagentidele ja loomulikult ka võimalikele koostööpartneritele," ütles Sildos.

"Saksamaal on see väga tundlik teema ja üldjuhul II maailmasõja teemat väga palju ei kajastata kinematograafias. Ma arvan, et see erakordsus, millega Monika Siimets välja paistab oma filmides on see, et ta jutustab lugu läbi naeru ja pisarate. See lugu on läbi kuueaastase lapse silmade, kus on väga palju huumorit. See helgus selles väga traagilises teemas on just see, mis aitas meid sinna pääseda," lisas Sildos "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

"Seltsimees laps" on Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm, selle stsenaarium põhineb Leelo Tungla raamatutel "Seltsimees laps" ja "Samet ja saepuru". Film räägib loo kuueaastasest Leelost, kelle ema saadetakse stalinistlike repressioonide käigus Siberi vangilaagrisse. Ema tagasi ootav väike tüdruk peab õppima, kuidas jääda iseendaks vaatamata kodumaal toimuvatele süngetele ja kohati ka tragikoomilistele sündmustele.

Siimets on mitmete tunnustatud lühi- ja dokumentaalfilmide autor. Tema tuntumad filmid on "Roosa kampsun" (2014), "Viimane Romeo" (2013), "Salme saladus" (2012) ja "Moekoer" (2010).

"Seltsimees lapse" esilinastus on planeeritud aastasse 2018. Filmi stsenaariumi autor ja režissöör on Moonika Siimets, operaator on Rein Kotov ja kunstnik on Jaagup Roomet. Filmi produtsent on Riina Sildos ja see valmib produktsioonifirmas Amrion.

Toimetaja: Jaanika Valk/Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: