Suri Michel Tournier

{{1453189317000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Meie seast lahkus 18. jaanuaril 91-aastasena Prantsuse kirjanik Michel Tournier, keda peetakse 20. sajandi teise poole olulisemaks Prantsuse kirjanikuks.

Tournieri ristipoja Laurent Feliculise sõnul lahkus kirjanik enda armastatud inimeste keskel oma kodus, vahendas French24. Samuti kinnitas Feliculis, et Tournieri tervis oli viimastel kuudel kõvasti halvemaks muutunud. "Tundus, et ta ei jaksanudki enam võidelda - ta ka juba vanaks elanud." Michel Tournier sündis 19. detsembril 1924. aastal.

Autorile on austust avaldanud näiteks ka Prantsuse president Francois Hollande, kes pidas teda suurepäraseks kirjanikuks ning tohutuks talendiks.

Michel Tournieri üheks tuntumaks teoseks on "Hadjakuningas", millega ta võitis ka 1970. aastal Prix Goncourt auhinna. Samuti on ta kirjutanud suurel hulgal lasteraamatuid.

Tournier' raamatutel on seos ka Eestiga. "Haldjakuningas" jõuab tegevustik Eestisse, "Reedes" aga kannab Eesti nime üks raamatu tegelasi, kellega raamat ka lõpeb.

"Michel Tournier helistas insituuti ja tahtis saada põhjamaist nime, õppejõud imrpoviseeris - Jaan Neljapäev," selgitas tõlkija Triinu Tamm.

Tournieri koduküla linnapea sõnul soovis kirjanik, et teda maetaks külla, kus ta on elanud 1957. aastast saadik. Tal oli hauakoht juba välja valitud, puu all.

Toimetaja: Kaspar Viilup/Rutt Ernits

Allikas: French24

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: