Hardi Volmer: Riho Unt on Eesti nukufilmi käilakuju ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Hardi Volmer rääkis kultuurisaates "OP", milline on praegu nukufilmi olukord maailmas ning miks Riho Undi "Isand" on osutunud sedavõrd edukaks. Sõna võtab ka filmi autor ise.

"Selles majas, nii palju kui mina mäletan, ei ole tehtud ühtki filmi, mis ei liiguks rahvusvahelisel areenil," tõdes Hardi Volmer, et 100% Nukufilmi toodangust on jõudnud vähemalt mingitele festivalidele. "Nii olulisi festivalivõite, kui Riho Undi "Isand" praegu tõi ja toob veel, ei ole varem juhtunud ja see on pretsedenditu."

Volmer leiab, et see edu näitab ka mingit maailmamoodi. "Me oleme mõneti üle elanud ülikomputeriseeritud digianimatsiooni kõrgpunkti - loomulikult need kõik filmid sünnid arvuti abil, aga suuresti see, mis arvuti ees toimub, on käsitöö," leidis Volmer, et enamasti tehakse neid filme aga projektipõhiselt, et kusagil angaaris pannakse midagi püsti ja hakatakse tegema, pärast filmi vaatamist võetakse asjad uuesti maha. "Niiviisi jätkuvalt ühes stuudios filmide tegemine on kadumas ja õnneks see meil ikka veel toimib."

"Tänapäeva tehnilised võimalused tegelikult võimaldaks teha sellist filmi ka elavate loomadega," ütles Hardi Volmer, et sellel oleks ka oma võlu, aga praegu toimib "Isand" just seepärast, et ta on täielikult nukufilm. "Lugu on praeguses ajast hästitöötav, sest ilm on ärev ja kõik läheb aina hullemaks, hirmud inimestes kasvavad - kui me oleks selle filmi teinud siis, kui seda meile 1984. aastal pakuti, siis ei oleks kõla ja tagasiside pooltki seda olnud."

Volmer leidis Riho Undi kohta, et ta on pigem omaette nokitseja tüüp. "Ta ei ole siit majast lahkunud - ta on nagu Eesti nukufilmi käilakuju. Unt on see tõeline vanameister praeguses Eesti nukufilmis," lausus Volmer, et tema arust vajus küll Unt vahepeal veidi longu, kuid seda vingem on tema praegune uus tõus.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: