Ees on ootamas ebatavaline filmiaasta ({{commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Alanud aasta tuleb Eesti filmimaastikul rekordiline, sest 2016. aastal linastub ühtekokku 11 täispikka kodumaist mängufilmi.

"Ma ütleks, et 11 filmi aastas ei ole tavapärane aasta, sest ega meie eelarve ju tõusnud ei ole, see on nii-öelda tavaliste eelvoorude eelarve. See on alates 2008. aastast olnud sama, nii et ma arvan, et see on natuke nagu sinusoid, et kui tulevad EV 100 mängufilmid, siis see hulk jälle natukene tõuseb, kui neid pole, siis liigub samas rütmis edasi," rääkis Eesti filmi instituudi peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins "Aktuaalses kaameras".

Stsenarist, režissöör, operaator, produtsent ja monteerija - traditsiooniliselt on nendest võtmepositsioonidest 75 protsenti meeste ja 25 protsenti naiste käes.

"Ma siin hakkan juba märkama ja aimama teatud uute noorte naisfilmiloojate lainet, sest ka EV 100 mängufilmi lõppvoorus on kolm naisrežissööri, kes on ise oma lood ka kirjutanud ja sellise laine jälgimist ja vaatamist, et mis nendega edasi saab, kuidas nad jõuavad oma teise ja kolmanda filmini, mis alati väga raske, vot see on üks huvitav protsess," ütles Tibbo-Hudgins.

Filmi "Polaarpoiss" stsenarist ja režissöör Anu Aun sai filmi idee isiklikust kogemusest. "Mitte küll minu enda kogemusest, aga minu lähedaste inimeste seas on üks bipolaarse diagnoosiga. Tema elu on kirju ja värviline ja kuna ta oli nõus jagama oma lugu, seda edasi arendasin," ütles Aun, kes arvab, et on väga oluline rääkida, mis paneb noortele nii suure rõhu peale, mis võtab eluisu ära, mis probleemid on ja kuidas sellega tegeleda.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: