Tristan Priimägi jagab infot uute linateoste kohta ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Käes on jälle reede ning Sirbi filmitoimetaja Tristan Priimägi rääkis televaatajatele kolmest uuest linateosest.

"Mao embus" režissöör Ciro Guerra

"See võiks olla huvitav kõigile, kellele pakuvad huvi vanad kultuurid. Lugu räägib Lõuna-Ameerika indiaanlastest. Mustvalge film, suhteliselt aeglase tempoga, aga kõnetab seda hävingut, mida valged suutsid seal korda saata ehk siis teemasid, millest võib-olla väga ei räägitagi. Kultuuride kokkupõrkest ja mõistmisest ja mõistmatusest. Väga ilus film."

"Mees, kes jäi ellu" režissöör Alejandro Gonzalez Inarritu

"Samal teemal edasi tegelikult. Minu meelest väga hästi on siin tabatud seda konteksti, mis valitses ameerikas pärast Kodusõda ja sellel perioodil ja sellest hävingust, mis valged korraldasid. Huvitav, kas tohib üldse filmile sellist pealkirja panna, mis lõpu ära räägib. Minu meelest võiks selle nimi näiteks väga hästi olla ka Püha Leonardo kiusamine. Kui nüüd kannatuste eest Oscarit antakse, siis selle ta ka saab. Tegelikult filmi peategelasteks on minu meelest režissöör Alejandro Gonzalez Inarritu ja operaator Emmanuel Lubezki. Soovitan selle filmi ajal vaadata seda, mida kaameraga on tehtud."

"Mustang" režissöör Deniz Gamze Ergüven

"See on üks viiest võõrkeelse filmi kandidaadist. Räägib naiste õigustest Türgis ja miks mitte ka laiemalt kogu maailmas. Peategelased on viis tüdrukut, kes ühe arusaamatuse tõttu suletakse koduaresti ja siis kupeldatakse abieludesse ühekaupa maha ja kuidas siis igaüks sellele olukorrale reageerib. Lugu põhineb selle režissööri enda mälestustel osaliselt ja ka intervjueeritavate mälestustel. Et see lugu on küll väga äärmuslik, aga tema väitel on sellele väga vähe juurde pandud."

Toimetaja: Madis LauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: