Tallinna Kunstihoones näeb metafoorilisi armastuskirju ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Kunstihoone uus näitus keskendub romantilisele elutunnetusele tänapäevases maailmas. Armastuse ja kirega seotud teemasid avavad kunstnikud Eestist Singapurini.

"Kõik kirjad on armastuskirjad" on küll Kunstihoone uue näituse pealkiri, kuid armastuskirjad on seal vaid metafoorilises tähenduses. Näitusel avatakse armastuse temaatikat täiesti erinevates valdkondades ja vormides. Mõeldakse ka selle üle, kuidas armastuse roll on ajas muutunud.

"Üks oluline aspekt, mis mind ennast huvitas ja inspireeris seda näitust tegema, oligi see, et tegelikult viis, kuidas me armastame ja mis armastus tänapäeval on, sõltub väga palju sellest, milline on ühiskond meie ümber," ütles näituse kuraator Marge Monko "Aktuaalsele kaamerale".

Belgia kunstniku Egon van Herreweghe tööd on inspireeritud moeajakirja reklaamidest, ta on pannud pildid reklaamis tindi abil uuesti liikuma ja elama.

Egon von Herreweghe ütles, et need reklaamid ei erine palju Kreeka skulptuuridest. "Neis leiab väga palju sarnasusi - sageli me mõtleme, et see, kuidas me suhtume kehasse, on julm või pole kena ning on isegi natuke seksistlik." Von Herreweghe arvab aga, et see on meis endas ja näitab, kes me oleme. "Mina ei süüdistaks selles ainult suuri brände, see ei ole nii lihtne. See kõik on meis olemas, nad on lihtsalt kavalad ja kasutavad meie haavatavust ära."

Kunstnik Minna Hindi "Kingitus armastatule" räägib armastuse ja töö seosest. Kogemus-eksperimendi käigus saab näitusel turvamees teha kuu aega oma unistuste tööd - klaverit mängida.

"Loomulikult on see ajutine lahendus ja see on kunstinäituse formaadis - vähemalt on see selline kogemuseksperiment," leidis Hint, et igapäevaselt tekivad seinale päevikuformaadis selle klaverimängija tunded, kogemused ja mõtted. "See on selline täienev näitus - ma ise ka veel ei tea, mis kuu möödudes sellest saab."

Marge Monko sõnul pole näitusel käsitletud vaid romantilist armastust, vaid ka iha, emotsioone, inimestevahelisi suhteid ja ka näiteks armastuse puudumist.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: