Temnikova ja Kasela galeriis näeb kunstnikke üle maailma ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Temnikova & Kasela galeriis püüdsid 11 maailma erinevates linnades töötavat kunstnikku jaanuari pimedusse ja depressiivsusse värve ja rõõmu tuua, mille tulemuseks on näitus "International Fun".

Galerist Olga Temnnikova sõnul püüdis ta selle näitusega saada kohalikelt kunstnikelt tagasisidet rahvusvahelise programmi kohta, mida tema galerii teeb. "Ma küsisin meie kunstnikelt, et kuidas rahvusvaheline programm on ning kas keegi kunstnikest meeldis ja kõnetas - pakkusin teha äkki midagi koos. Siin pole ainult kunstnikud, keda me oleme varem näidanud, siin on uusi kunstnikke ka minu jaoks," ütles Temnikova "Aktuaalsele kaamerale".

Olga Temnikova sõnul kõlavad kõik näitusel osalevad tööd omavahel väga hästi kokku, samas on märgata ka erinevusi kohalike ja mujalt tulnud kunstnike vahel. "Tihti on meie kohalikel kunstnikel tähtsal kohal vorm - mitte ainult kontseptsioon ja mõte, vaid see vorm on alati väga atraktiivne ja lööv." Ta leidis ka, et välismaised kunstnikud on harjunud vastu töötama turule ja nende tööd on seetõttu tagasihoidlikumad vormis.

Odavlendude ja kunsti seostega väga otseselt on seotud ka Ben Washingtoni teos, mis kahjuks Tallinna ei jõudnud, sest läks koos kunstniku pagasiga Air Balticu reisil kaduma. Näitus Temnikova Kasela galeriis on avatud kuni märtsi alguseni.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: