Kristiina Alliksaar: Ugalal on olnud pöörane ja erakordne aasta ({{commentsTotal}})

Kristiina Alliksaar.
Kristiina Alliksaar. Autor/allikas: ERR

Ugala teater pälvis 21. jaanuaril oma nutika ja õdusa black boxi eest Kultuurkapitali aastapreemia näitekunsti valdkonnas. Küsisime Ugala teatri juhilt Kristiina Alliksaarelt kommentaari.

Kas auhind tuli teatrile üllatusena?

Auhind tuli väga suure üllatusena. Loomulikult on väga hea meel, et meid on märgatud. Eesti Kultuurkapitali aastapreemiast on pigem olnud seni ettekujutus, et preemia antakse kas väga pikaajalise suure panuse eest valdkonda või Eestist väljapoole murda suutnud inimestele/kollektiividele. Ugala teatri eesotsas ja UBB teatrisaali loomise taga on täna pigem noored jõud, kes ei ole veel jõudnud selles valdkonnas silma paista. See on väga suur tunnustus!

Kuidas võtaksite Ugala teatriaasta kokku, mis on peale mängukohtade muutunud?

Ugalal on olnud pöörane ja erakordne aasta. Pole aspekti, milles poleks muudatusi toimunud, kuid samas pakub selline olukord palju võimalusi loovuse ärgitamiseks ja uute põnevate lahenduste leidmiseks. Siit ka UBB.

Mida arvate sellest, et teatrimaja ehitus võtab kauem aega kui plaanitud?

Iga halb on millekski hea, küllap ka siin, me lihtsalt ei tea seda veel.

Kas tulete uute mängukohtadega toime, ruume, mida rentida ikka leidub?

Toime tuleb tulla, siin ei ole varianti. Ja me tuleme ka! Ruume, mida rentida, leidub ikka, kui on vahendeid, millega rentida. Käesoleval aastal oleme sunnitud üsna kitsaste oludega hakkama saama, aga teeme kõik, et meie peategevus, hea teatrielamuse pakkumine, seejuures ei kannataks.

Ugala teatril on tugev kollektiiv. Ühe teatri juures on oluline ka maja. Millest see tuleb, mis on see nii-öelda vaim, mis hetkel keerulises olukorras kollektiivi koos hoiab?

Ugala teatril on tõesti väga tugev ja ühtehoidev kollektiiv. Nüüd, kus me teame, millal keerulised ajad lõppevad, on meeleolu vast lihtsam erksana hoida. Eks ka meil on oma probleeme ja keerulisemaid hetki, aga teater ongi kollektiivne kunsti ja saab edukas olla vaid siis, kui kõik toimivad ühe ansamblina ja toetavad ning innustavad üksteist.

Täna, 24. jaanuaril kell 14.15 näeb kultuurkapitali auhinnagalat ka ETV ekraanil.

Ugala teatrijuht Kristiina Alliksaar sõnas aastapreemiat vastu võttes: "Kristjan Suits ja kogu Ugala kollektiiv – see auhind kuulub meile kõigile. Kui kokku saavad vajadus, julge unistus, talent ja ühe eesmärgi nimel koos tegutsemine, siis sünnivadki imed. Üksi suuri asju ei tee, üheskoos teeb suuremaidki. Ma soovin, et meil kõigil jätkuks tarkust koostööks. Suur tänu ettevõtetele, kes meie tegemist toetasid. Suur tänu kõigile, kes Ugala teatrisse uskusid, usuvad täna ja tulevikus. Ja veelgi suurem tänu neile, kes ei uskunud ja selle julgelt ka välja ütlesid – te olete parimad motivaatorid! Luban, et Ugala teatrist kuuleb häid uudiseid ka siis, kui meil enam ei ole erakordsetes tingimustes remondiaastat. Tulge Viljandisse, tulge Ugalasse!"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: