VAT Teatris jõuab lavale noortelavastus "Web Demon" ({{commentsTotal}})

Foto: Kaader treilerist

"Web Demon" on VAT Teatri uus noortelavastus, mis moodustab mõttelise järje 2013. aastal etendunud teatriprojektile "Netis sündinud". Uurimisteemaks on selgi korral virtuaalreaalsus ja selle suhe päriseluga.

Kui eelmises projektis tegeleti rohkem neti ohtudega, siis uues lavastuses sukeldutakse netisügavustesse ehk Dark Webi. "Kui ma nüüd räägin lavastusest, siis kõige rohkem huvitab mind see, mis on web sellesmõttes, milleks ta on," tõdes lavastaja Margo Teder. "Ma sõnastaks selle niimoodi, et web on kasutamiseks, mitte sinna põgenemiseks."

Kriminaalse koega lavastuses kaob 14-aastane tüdruk jäljetult oma arvuti eest. Tema otsimisega hakkab tegelema tõsine vana veebidetektiiv, kellel tuleb sukelduda hämaratesse veebikihtidesse, kus pesitsevad anonüümsed kohtumõistjad, trollid, ämblikud ning väidetavalt ka üks deemon. Laval kõlab rohkelt elavat muusikat ning inglise keelt.

Osatäitja Elina Reinold ütles, et tema tegelane on veebiämblik, kelle nimi on Spider ehk ämblik või võrk. "Mina tahaksin, et internet oleks puhas ja turvaline, innovaatiline koht ning ma astun võitlusse kurjade vaimudega, kes teevad internetis selliseid asju, millele ma ei saa alati jälile," tõdes ta.

"Web Demon" sünnib rahvusvahelise projekti Platform Shift+ raames ja ta on suunatud noortele. Loo autor on Mihkel Seeder ning kunstnik Pille Kose. Mängivad Elina Reinold, Liis Pokinen, Tanel Saar ja Ago Soots

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: