X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suure-Jaani Muusikafestival alustab koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga

Suure-Jaani muusikafestival
Suure-Jaani muusikafestival Autor/allikas: Jaanus Siim

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis anti selle aasta Suure-Jaani Muusikafestivali avapauk, mille käigus allkirjastati koostööleping ülikooli ja Suure-Jaani valla vahel ning tutvustati 2016. aasta festivali kava.

"Eestis on palju suvel toimuvaid muusikafestivale - ka neid, mille kunstiliseks juhtideks on meie professorid. Neid toimub mitmetes kohtades üle Eesti. Aga Suure-Jaani muusikafestival on meiega seotud praktiliselt algusest peale," sõnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann. "Seega otsustasime panna selle koostöö kindlatele alustele."

Peep Lassmanni sõnul on Suure-Jaani vald üks väheseid omavalitsusi, kes nii palju oma ressurssidest ja energiast panustab muusikafestivali korraldamisesse - festival ja vald on justkui kokku sulanud. Koostöölepinguga sätestati, et Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldab edaspidi igal Suure-Jaani Muusikafestivalil vähemalt kaks produktsiooni. Samuti hakkavad EMTA korraldatud kontserdid Suure-Jaani vallas toimuma aastaringselt.

"Suure-Jaani Muusikafestival ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on koostööd teinud varemgi - aastaid on festivalil üles astunud ooperistuudio noored, 2009. aastal toimus Suure-Jaani lähedal Lahmuse mõisas aga EMTA lõpetajate aktus. Nüüd allkirjastame rõõmuga koostöölepingu," ütles Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu. "Soovime ühendada ka noori üha rohkem muusikaga ning usume, et tänu akadeemiale jõuab siia aina rohkem andekaid muusikuid ja heliloojaid.“

2016. aasta suvel toimub Suure-Jaani Muusikafestival 19. korda. Traditsiooniliste kontsertide kõrval toimuvad kontsertetendused ja lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast ja oma tegemistest. Festivali suurim magnet on 2003. aastast olnud nn sookontsert, mis toimub tänavugi: 23. juunil kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel, kus soleerib ühtlasi tunnustatud bass Peterburist, Vladimir Miller.

Suurejoonelise kontserdiga tähistab oma 60. sünnipäeva festivali kunstiline juht Andres Uibo: Suure-Jaani kooli suures saalis tulevad ERSO ja segakoori Latvia poolt ettekandele tema I Sümfoonia ja W.A. Mozarti "Reekviem" – dirigendiks Grammy nominent Darrell Ang.

Festivali lõpetab Tõnis Mäe ja Kärt Johansoni autorikontsert ning traditsiooniline jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: