Von Krahli "Hipsteri surmas" kohtuvad spirituaalsus ja feminism ({{commentsTotal}})

Foto: Von Krahli teater

"Hipsteri surm" on Von Krahli teatri uus autorilavastus ja rühmatöö, mis räägib kaasaegseist inimestest, kes ummikusse sattudes hakkavad abi otsima jõududelt väljaspool ratsionaalset maailma.

Lavastaja ja autor Kertu Moppel ütles "Aktuaalsele kaamerale", et nende loos on kaks põhilist teemat, mis tegijaile huvi pakkusid.

"Esiteks me ajame seda rida, kuidas tekib religioon või kuidas mingist grupist, kes on sattunud kitsikusse, tekib sekt. Seda süžeed võib võrrelda filmiga "The Wicker Man" ja teiseks me ajame feminismi rida, spirituaalsus ja feminism üheskoos," ütles Moppel.

Lavastaja sõnul on tegemist psühholoogiliselt realistliku looga, millel on algus ja lõpp ning kindlad tegelased. Osatäitja Liisa Pulk usub, et mingil määral puudutavad käsitletavad teemad ka teda isiklikult.

"Ma tunnen, et ma hakkan ka ise sattuma kohati selliste rituaalide maailma ja mulle viimasel ajal tundub, et ma tunnen mingit ühendust sellega, et äkki kuul on mingi metsik võim. Nii et ma saan aru, kust kõik need asjad võivad tulla inimeste hinge, ma saan aru, miks neid usutakse või miks püütakse elu probleeme nende kaudu lahendada," tunnistas Pulk.

Hipsteri surma kunstnik on Arthur Arula. Mängivad Mari Abel, Jim Ashilevi, Lauri Kaldoja, Mart Koldits, Tõnis Niinemets ja Liisa Pulk.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: