Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viljandi lennukitehase laval esietendub täna noortemuusikal "Moraal"

Taani lavastaja ja näitekirjaniku Heinrich Cristenseni provokatiivset noortemuusikali "Moraal" on edukalt mängitud paljudes Euroopa riikides. Täna esietendub see Viljandi lennukitehase laval.

Näidend pakub peaosalistele võimaluse kehastada kümneid erinevaid tüüpe ja heita humoristlik pilk teismeliste ajusagarate vahele, vahendas "Aktuaalne kaamera". Mängivad Adeele Sepp ja Rait Õunapuu, musitseerib Kaarel Kuusk.

"See on väga taotluslik, et noortega räägitakse noortele arusaadavas keeles. Sellele keelele omakorda on pandud veel suur rõhk peale, see on keeratud groteski. Mitte et me natuke räägime nende keeles, vaid me räägime nendega ikka väga palju nende keeles," ütles lavastaja Marika Palm.

Adeele Sepa sõnul on teismeiga selline periood, mis tuleb läbi elada ja mis on paratamatu. "Aga ma usun, et see ei määra meie inimeseks olemist," arvas ta.

Autori originaaltekst kohandati Eesti oludesse, et vaatajal oleks kergem laval toimuvaga samastuda. Poolteist tundi ülesköetud tempoga kümneid rollivahetusi on suur katsumus igale näitlejale.

"Ma soovitaksin seda kindlasti kõikidele noortele, aga ma ei tahaks üldse tõmmata seda joont, et see on ainult noortelavastus. Kõik täiskasvanud võiksid seda lavastust vaatama tulla, see on omamoodi ka sisekaemus, mis paneb mõtlema, et kes olen üldse mina, et ma tulen moraali lugema. Ja kõigepealt peaksin iseendale otsa vaatama - kas ma olen pattudest nii puhas. Ja olema eeskuju," ütles Palm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: