Kadrioru piirile võivad kerkida kuni kuuekordsed elu- ja ärihooned ({{commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus kehtestas täna Kadrioru ja kesklinna piiril asuvas piirkonnas detailplaneeringu, mis lubab sinna ehitada kuni kuuekordseid elu- ja ärihooneid.

Tobiase ja Vilmsi tänava vahel asuvat tühermaad palistab ühelt poolt miljööväärtuslik Kadriorg kahekorruseliste puitmajadega, teisalt kesklinn suuremate hoonemahtudega. Veidi rohkem kui hektari-suurusele alale kerkib kuni viis äripindadega kortermaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tõepoolest kümme aastat detailplaneeringut tehtud ja ehitustihedust vaadates on see mõnevõrra suurem kui naaberalal," tunnistas Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd.

Männi sõnul võiks Vilmsi tänavat pidada Kadrioru üheks peamiseks tänavaks, mis algab mere äärest ja lõppeb Lasnamäe mäe all. "Mõnevõrra suurem ehitusmaht on olnud loogiline seal. Läbi kolme avaliku väljapaneku ja detailplaneeringu menetluse arutati asja, võeti arvesse kohalike elanike arvamust ning see väljendub selles, et Tobiase, miljööala poole tekib suurem rekreatsiooniala, et oleks väike distants. Ja teisalt tuuakse kõrguslike meetoditega liigendatust suurde hoonemahtu sisse," ütles ta.

Männi sõnul on kesklinna tihendamine ja just elanike tagasitoomine üks prioriteete, mis linnavalitsusel tänasel hetkel on

Arhitekt Ra Luhse kinnitas, et piirkond ise ja asukoht on väga huvitavad, sest asuvad täpselt kesklinna ja Kadrioru piiri peal. "Eks me lähtusimegi sellest, et luua selline hästi terviklik ilus toimiv funktsionaalne linnaruum, kus põhiliselt on korterid inimestele ja esimesel korrusel ka pisut ühiskondlikku ruumi. Mastaabiks võtsime Kadrioru puitmajade rütmi, et kui vaadata neid mudeleid ja mahte, mis me vahepeal mõtlesime, siis see on jagatud väiksemateks, et ei mõjuks ühe suure pika frondina," selgitas ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: