ERR.ee video. Filmivestlus Kaarel Kuurmaaga: DocPointi filmifestivali mõte tekkis saunas ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Teises ERR kultuuriportaali filmivestluses rääkisime Eesti Filmiinstituudi filmieksperdi Kaarel Kuurmaaga, kes rääkis nii Eesti filmi praegusest olukorrast kui ka 28. jaanuaril algavast DocPoint filmifestivalist.

"Eesti Lood on alati olnud erinevad, et oleks eri piirkondadest ja valdkondadest ning minu arust lähevad need iga aasta aina tervemaks, täpsemaks ja paremaks - pooletunnine formaat on filmitegijate väga hea harjutamiseks või esimese loo tegemiseks. Senilinastunud filmid on väga head olnud," ütles Kaarel Kuurmaa selleaastase "Eesti lugude" valiku kohta. "2015. aasta oli tervikuna väga väljapaistev vaatajaarvu mõttes, mis näitab, et vaataja on ta ja jälle jõudnud vaatama Eesti filme kinno vaatama. Kui kokku käis Eesti filme vaatamas 350 000 inimest, siis neist dokumentaalfilme vaatas suisa 30 000 inimest, mis on meeletu number," kinnitas Kuurmaa, et see on Eesti dokumentaalfilmide jaoks Eestis rekord.

2015. aastal tõusis ka kinokülastajate arv suisa 400 000 võrra, mida Kuurmaa aga väga ootamatuks ei pea. "Kinode programm on läinud tihedamaks, programmid vahelduvad, kinode vahel on konkurents ja kinod on kõvasti investeerinud enda tehnikasse, samuti tuli juurde Kosmos IMAX - see on hea näide sellest, et kui mingi aeg räägiti sellest, et inimesed vaatavad filme kodus, siis need jutud on tegelikult meediumite vahetudes alati käinud, aga praegu just tundub, et inimesed tahavadki kodust välja tulla ja võtta selle poolteist tundi enda jaoks." Samuti tõi Kaarel Kuurmaa välja, et Eestis jõuab aasta jooksul ligi 50 filmi rohkem levisse kui Soomes, mis on uskumatu saavutus.

DocPoint filmifestivali kohta tõi Kaarel Kuurmaa välja, et Eestis toimub see 7 ja Soomes juba 15 korda. "Kus sellised mõtted ikka tekivad - eks ikka saunas. Soome festivali kunstilise juhiga sai ükskord saunalaval sellest räägitud, et Helsingi ja Tallinn on nii lähedal. Mõlemal pool lahte on inimesed, kes armastavad seda žanri ja Tallinnas ei olnudki too hetk veel dokumentaalfilmi festivali, mispeale saigi otsustatud, et võtame osa Helsingi programmist."Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: