Arvustus. Teet Vellingu ja Tuuli Vellingu erakordne ühistunnetus ({{commentsTotal}})

Teet Velling
Teet Velling Autor/allikas: Pressimaterjalid

Uus plaat

Teet Velling

"Vend August"(Hooandja)

10/10

Eeskätt Jääääre kitarristi, löökriistamängija ning kõikvõimalike vilede puhujana tuntud Teet Velling andis möödunud aasta lõpus välja oma esimese sooloalbumi. Kes Jääääre muusikat teab ja tunneb, seda Vellingu sooloplaadi ilmumine vist väga ei üllata – kuna ta on ju suure osa Jääääre lugude autor, siis oli igati ootuspärane, et ta varem või hiljem ka päris oma plaadi teeb.

Õigupoolest ei saa öelda, et Teet Velling teeks sooloplaadiga meeletu kannapöörde ning pakuks võrreldes Jäääärele kirjutatuga midagi täiesti erinevat. "Vend August" on igaljuhul täiesti teetvellinglik. Sooloplaat on võimaldanud tal lihtsalt süveneda veelgi enam endasse ja oma lähiümbrusesse ning anda oma muusikale vaid talle endale meelepärane väljund ja vorm.

Kui sooloplaadis mingisugust loojate sümbioosi otsida, siis ei saa kuidagi mööda Teet Vellingu abikaasa Tuuli rollist. Ta pole mitte ainult laenanud oma häält, vaid on ka kõikide laulusõnade autor. Nii annavadki Tuuli sõnad ja vokaal ning Teedu helilooming kokku erakordse ühistunnetusega muusikalise maailma. Ja see teatav koostöö ei lõhu mitte kuidagi albumi isiklikkust, pigem tõstab selle hoopis uuele tasemele – pole mitte minu ja sinu isiklikkus vaid meie ühine isiklik kogemus ja nägemus. Olgu siinkohal siiski ära mainitud, et ansamblisse kuuluvad peale eelnimetatute ka Mart Soo, Tanel Ruben, Marti Tärn ning Indrek Palu.

Sedavõrd terviklikult plaadilt ühtegi lugu eraldi esile tõsta ei tahaks. Ent kui midagi rõhutada, siis eeskätt fantastiliselt head heliloomingut ning kohati lausa geniaalseid instrumentaalseadeid. "Vend August" peaks igale Teet Vellingu loomingu austajale olema tõeline maiuspala, midagi, millega mõtlikult ning helgelt pikki ja pimedaid talveõhtuid mööda saata.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: