Noortepeo terepäevad said Saaremaal hoo sisse ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutus alustas tänasest 12. noortepeo terepäevadega, mille vältel sõidavad peo korraldajad Eestimaal üheksasse paika tulevast pidu ja peoga seonduvat tutvustama. Algust tehti täna Saaremaal.

Järgmise aasta noortepeo kava ja programm on küll juba paigas, aga tutvustamas käiakse pigem peo sügavamat sisu. Näiteks seletatakse lahti peo märgi kavand ja ka see, mida peaks tähendama noortepeo märksõna "Mina jään", vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selle meie ringkäigu mõte ongi, et me lähme ringijuhile lähemale ja vastame kõikidele tema küsimustele juba praegu eelnevalt. Seal on ka valikuid, et kas ma olen esimese, teise või kolmanda klassi tantsulaps ja mis seal vahet on. Ja et anda kõigile korduma kippuvatele küsimustele juba ette vastused ära," rääkis XII noortepeo peakorraldaja Aet Maatee.

Enam kui paarkümmend Saaremaa koori- ja tantsujuhti said vajaliku ülevaate kätte ja kohapeal peole registreeringu ära teha. 19. jaanuarist alates on registreerunud juba üle 350 kollektiivi ligi 10 000 peolisega.

"Hea oli kuulda seda, mida korraldajatel on juba kahe kõrva vahel olemas ja mis nende teadmistes on olemas, et kuidas pidu ja peod hakkavad välja nägema. Tundus põnev. Mulle meeldib, kui asjal on taga lugu, mitte lihtsalt ei ole tantsud pandud muusika kaupa järjekorda. Jutustus on väga tore asi ja kui sinna taha jääb peale otseste väljaütlemiste ka palju sellist mõtlemapanevat asja, siis ta on eriti põnev minu jaoks," ütles Kärla tantsurühma juhendaja Virge Varilepp.

Järgmise aasta 30. juunist 2. juulini toimuval Aet Maatee kinnitab, et peole oodatakse kuni 38 000 peolist ja selline pidu on noorte seas jätkuvalt populaarne.

"Mul on tõsiselt hea meel siin seistes praegu öelda, et mulle tundub, et pärast 2002. aastat on olnud laulu- ja tantsupeo tähendusväli ikka kogu aeg tõusvas joones. Meie kollektiivide arvud kogu aeg kasvavad ja peole soovijate arvud kogu aeg kasvavad," lausus ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: