Lehtses leidis aset mandoliiniorkestrite ühiskontsert ({{commentsTotal}})

Lehtses kõlas laupäeval mandoliinimuusika - koos Tapa valla pillimeeste ja -naistega musitseerisid üle-eestilises mandoliiniorkestris ligi sada mandoliinimängijat Põlvast, Sakust ja Uhtnast.

Mandoliini on armastatud ja mängitud juba Eesti esimese iseseisvuse aegadel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seda ma tean, et mu oma suguvõsaski olevat igal õhtul kodus tulnud noored kokku ja mänginud ja laulnud. Ja kõige toredam lugu, et meie pundis on kah üks tütarlaps sellest ajast, kes kooliorkestris mängis. Tema on Helve Vahesalu. Tema ongi sellest ajast mänginud ja käinud laulupeol isegi mandoliiniorkestriga," rääkis Lehtse kultuurimaja direktor Leelo Jürimaa.

Tapa muusikakoolis saab mandoliini õppida juba kaheksa aastat, siinne orkester on koos käinud üle kahe aasta.

"Kui see mandoliiniõpe hakkas Tapa muusikakoolis, siis need esimesed õpilased suuresti tulidki kitarri õppima. Aga kuna mulle see mandoliin tundus nagu lihtsamana, siis ma nendele väikestele tulijatele pakkusingi alternatiivina, et on väiksem kael ja lihtsam natukese võib-olla alustada mandoliiniga, et siis hiljem minna üle kitarri peale," selgitas Tapa mandoliiniorkestri juhendaja Ilmar Kald.

Üle kolme aasta on muusikat teinud Saku mandoliiniorkester.

"Me teame, et see Eesti mandoliiniharrastus on olnud väga laiapõhjaline ja Sakus on ju läbi aegade ikkagi palju inimesi elanud, nii et kindlasti on seal mandoliini mängitud, aga kui suured orkestrid ja millal tegutsesid, selle kohta ei oska öelda. Meie orkestri vaimne isa ja algataja on Arvo Laud, kes on eluaegne mandoliinimuusika austaja," lausus Saku mandoliiniorkestri juhendaja Joosep Sang.

Juba kümme aastat on oma kuulajatega muusikategemise rõõme jaganud Eesti mandoliinide orkester.

"Kindlasti üht rolli mängib see, et mandoliinimängu alustada on tõepoolest lihtne, et seal kolme duuri ära mängida, selleks andekamal inimesel kulub võib-olla üks õhtu ja ta juba suudab mõne loo ära saata ja sellest siirast rõõmu tunda," märkis Eesti mandoliinide orkestri juhendaja Joonas Tuuling.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: