Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Endla toob lavale loo Kuldse Trio tekkimisest

Kuldne Trio
Kuldne Trio

2016. aasta juulis elustab Endla Teater Paikuse-Reiu vabaõhulaval kaheteistkümnel õhtul Kuldse Trio tekkimise ja üleliiduliseks kuulsuseks saamise uskumatu loo.

"Pao-Pao. Kuldse Trio lood" toob lavale Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist. Lisaks Endla teatri näitlejatele astuvad lavastuses üles ka vanameistrid Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov ise ning „Su nägu kõlab tuttavalt“ viimase hooaja võitja Juss Haasma.

Just enam-vähem täpselt samamoodi nagu karnevali kõikelubav tolategemine oli keskajal vastureaktsiooniks kiriku karmusele, oli kultuslik naljaansambel Kuldne Trio paljudele leevenduseks nõukogude Eesti hallis ja absurdses karmuses. Tagantjärele võib arvata, et tegemist polnud kvaliteethuumoriga. Ajal, mil vabastavaks naeruks piisanuks ka väiksest vihjest, ei hoidnud Kuldne Trio värvide ja rõhkudega kunagi kokku. Kuldse Trio nali pole kunagi olnud pooltoonides, kunagi pole jäänud selgusetuks, kus see nali tehti. See kas meeldis või mitte. Aga lähemalt vaadates on pilt sootuks leebem ja Kuldne Trio siiski väga naljakas ja veetlev. Või lihtsalt tundub see nii, sest kõik sealt ajast tulnud inimesed on Trio loomingust läbi imbunud ning helged lapsepõlvemälestused ei kuulu arvustamisele.

Kuldse Trio elu ja saavutused olid tihedalt seotud Endla Teatri inimeste ja tegemistega, tuleb "Pao-Pao" tegevusse ja tegelasteringi ka palju teatriloolist Endla lavalt, garderoobist ja isegi aksilaost. Lavastaja Ivar Põllu ütleb oma tulevase lavastuse kohta ise, et lavastus on äraspidine edulugu kahest Endla teatri lavapoisist, kes muudavad eesti popmuusikat samamoodi nagu Ed Wood või Quentin Tarantino ameerika kinokunsti.

"Pao-Pao. Kuldse Trio lood“ lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist, muusikajuht on Rando Kruus bändist Odd Hugo. Lavale astuvad Mihkel Smeljanski, Jüri Vlassov, Ago Anderson, Juss Haasma, Jaan Rekkor, Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Lauri Mäesepp, Sander Rebane ja Tambet Seling.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: