NUKU teatri juurdeehitus sai nurgakivi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

NUKU teatri juurdeehitis, mis seob ühtseks tervikuks teatrihoone Laial tänaval ja NUKU teatri muuseumi Nunne tänaval, sai täna nurgakivi. Ajaloolisel krundil on teatrit tehtud juba 150 aastat. Nukuteatri asutaja Ferdinand Veikese mälestuseks hakkab uus teatrisaal kandma tema nime.

Lisaks uuele 422 istekohaga teatrisaalile ehitatakse juurde tehnilisi ruume ja ladusid ning rajatakse väliterrass. Tänu paigaldatavale liftile paraneb erivajadustega inimeste pääs nii NUKU muuseumisse kui ka teatrisaalidesse.

Teatrihoone arhitektuurse lahenduse lõid Karisma arhitektid Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit. Ehitusprojekti on koostanud arhitektuuri- ja inseneribüroo Amhold.

"Kui ühendada kahte nii võimast olemust nagu teater ja see NUKU muuseum, siis on kogu aeg küsimus, et millise esteetilise lähenemisega me selle arhitektuurse objekti siia teeme. Alguses kaldusime minimalistlikule lahendusele, aga tänu sisearhitektide lahendusele on hästi huvitav maailm siia sisse tekkinud," kommenteeris arhitekt Kai Süda "Aktuaalsele Kaamera". "See ajalooline substants, ajaloolised kehandid, mis siin on, eks nemad olid kõige keerulisemad takistajad meile, aga koos NUKU teatriga ja sisearhitektide vaimukate lahendustega trumpasime üle need kihistused," lisas ta.

"Tegelikult me ehitasime maja kolme seina vahele, ainuke koht, kuhu liikuda oli tänava poole ja seetõttu olemegi insenertehnilisi lahendusi kavalalt paigutanud paksude ajalooliste müüride niššide sisse. Olemasolevat massiivi on ära kasutatud ja mitte lammutatud," rääkis arhitekt Risto Parve.

NUKU teater annab praegu etendusi ajutistel ja rendipindadel Tallinnas ja väljasõitudel üle Eesti. Lavastaja Mirko Rajase sõnul toob uus saal teatrirahvale kaasa nii unistuste täitumise kui ka suure vastutuse. "Selle uue saali avamine on teatud mõttes uue teatri sünd, uus tulemine, uued võimalused – nii et unistused on suured. Samal ajal tunnen ka suurt vastutust, et millega seda uut ruumi täitma hakatakse. Unistused on suured aga vastustus on ka suur," lisas Rajas. 

Uude teatrikompleksi loodetakse sisse kolida juba järgmisel, NUKU teatri 65. hooajal.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: