Esmakordselt Eestis: Duncan Coppi ja NASA koostööna valminud film "Planeedid. HD Odüsseia" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERSO ja Nikolai Aleksejev proovis
ERSO ja Nikolai Aleksejev proovis Autor/allikas: press

Sel nädalal viib Eesti esindusorkester kuulajad avastama maailmaruumi. Esmakordselt saab Eestis näha mitmete kosmoseteemaliste filmide loojana tuntust kogunud režissöör Duncan Coppi ning USA Riikliku Aeronautika- ja Kosmosevalitsuse NASA koostööna 2010. aastal valminud filmi "Planeedid. HD Odüsseia".

Filmi muusikana kõlab ERSO ja dirigent Nikolai Aleksejevi esituses Inglise helilooja Gustav Holsti 100 aastat tagasi valminud menukas suurteos "Planeedid".

Kolmapäeval, 3. veebruaril Narva Geneva keskuses ja reedel, 5. veebruaril Tallinnas Nordea kontserdimajas toimuvatel ettekannetel on kaastegev Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor.

Täna, 2. veebruaril kell 16.45–18.00 tutvustavad suurprojekti Solarises keskuse aatriumis ERSO direktor Kristjan Hallik, tähetark Mario Mars Tallinna Tähetornist ning kõlavad ka muusikalised vahepalad.

Pärast Holsti ja Coppi ühisteose esiettekannet kirjutati The New York Times’is: "Omavahel olid ühendatud kulguritelt ja satelliitidelt tehtud fotod, radaripildid ja arvutigraafika, mis lõi vaatajale mulje hiiglaslike viljatute maastike kohal tiirlevatest planeetidest." Briti ajalehes The Scotsman nimetati seda muusika ja filmi sümbioosina valminud multimeediaetendust lausa "taevas sõlmitud abieluks".

Kontserdi "Planeedid" esimene pool on pühendatud briti muusika suurkujule Benjamin Brittenile. "Cantus Benjamin Britteni mälestuseks" keelpillidele ja kellale on Arvo Pärdi üks esimesi tintinnabuli-stiilis teoseid.

Juhatab ERSO endine peadirigent, aastaid tihedalt Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestriga seotud olnud Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides.

Rohkem infot leiab ERSO kodulehelt.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: