Draakoni galeriis avatakse näitus "Pettepilt" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kunstnikud Liina Siib ja Kaire Rannik avasid Draakoni galeriis mängulise näituse Pettepilt, kus on välja pandud objektid, mis ei pruugi olla need, millena nad paistavad.

Pettepildiks inspiratsiooni said kunstnikud juudi päritolu saksa filosoofi Walter Benjamini raamatust "Lapsepõlv Berliinis 1900nda aasta paiku" ning ühe Berliini galeristi ettepanekust tulla oma töödega tema korter-galeriisse näitust tegema.

Kunstnik Liina Siib tõi "Aktuaalses kaameras" välja, et nad hakkasid mõtlema, mida annaks eksponeerida korteris. "Lapsena tunduvad asjad nihkes - neil on erinevad proportsioonid, mõned asjad on liiga suured ja mõned liiga väiksed. Walter Benjamin ise on optilise alateadvuse eest kõneleja ja sealt tuligi "Pettepilt", et me näeme küll neid asju, kuid me ei saa kindlad olla, kas see ongi see asi," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Enne Berliini minekut otsustasid kunstnikud oma näituse läbi mängida Tallinna vanalinnas, mis muutus ka ise ootamatult näituse objektiks.

"Need on nagu vaated Tallinna vanalinnast läbi erinevate akende seespoolt väljapoole, mitte tavamõttes, et meile kohutavalt meeldib akendest sisse vaadata," ütles kunstnik Kaire Rannik. "Me vaatame aknast välja ja tajume maailma teisiti kui ta oleks väljaspoolt vaadatuna."

Võõristusefekti kasutatakse ka teiste objektide puhul, nagu näiteks ehtne tort, millelt vaatab vastu kunstniku silm. Näituse läbiv tegelane on katoliiklik palvenukuke, kes võtab erinevaid kujusid ning mängib peaosa ka vanas filmimasinas ehk elurattas.

"Igaühel on võimalik ise seda eluringi vaadata, kus väikene figuur kasvab ja muutub," kinnitas Rannik lõpetuseks.

Näitus "Pettepilt" on Draakoni galeriis avatud kuni 20. veebruarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: