Marge-Ly Rookäär räägib klassikalise muusika üritustest ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Klassikaraadio tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär jagas täna hommikul televaatajatele erinevaid kontserdisoovitusi.

Mustonenfest

"Iga festivali kõige oodatum kontsert on kindlasti lõpukontsert, mis on laupäeval ja kus kõlab valik festivalist. Muide seal saab kuulata ka juudi sünagoogi muusikat. Mustonenfest on ju ligi 30 aastat köitnud meid. Andres Mustonen on suutnud selle festivali üles ehitada väga kindlal liinil läbi aastakümnete. Tema kiindumus ja süvitsi minek varakristlikusse muusikasse ja hingelisse spirituaalusesse, see paistab sellest festivalist välja."

Eesti Kontsert 75

"Ma arvan, et terve hooaeg on sellest pisut mõjutatud, pidutsemine käib terve hooaeg. Me eestlastena peaksimegi kinni hoidma ja uhked olema, et meil on selline kontserdiagentuur, kes korraldab süvamuusika asju kõige suuremas osas Eestis. Et meil on olemas rahvusmeeskoor, rahvusorkeseter ERSO, rahvusooper. Seal tuleb käia, seda tuleb nautida."

"Aida" rahvusooperis Estonia

"See on suur mastaapne tükk, mis on meie pisikesse Estoniasse topitud. Ma arvan, et iga inimene peab üks kord elus nägema "Aidat". See on lugu elust kõige üldisemas mõttes - armastus, armukadedus, armukolmnurk, sõda, kodumaa reetmine. Kõik sellised asjad, mis meid kõnetavad ka praegu. See on väga ilus muusika, orkester mängib väga hästi, solistid on suurepärased. Lisaks on selline ruumiline muusika tegemine sisse toodud. Koorid on rõdul, muusika on ka ülemisel rõdul. Ma soovitan vaatama, ma usun, et see 3 tundi teeb teid paremaks ja paneb ka elu üle mõtlema. See on ilus asi ja see lavastus tekitab mõtteid, aga igas ühes erinevaid."

ERSO "Planeedid"

"ERSO täna Jõhvis ja reedel Nordea kontserdimajas. Väga uhke kava. Sinna kõrvale näidatakse NASA dokumentaalkaadritest filmi."

 

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: