Olga Temnikova: galerii on seni olnud üks pidev tagasilöök ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kultuuriportaalis avaldame täispika video intervjuust galeristi Olga Temnikovaga, kes pälvis selle töö eest ka Postimehe kultuuriveduri preemia.

"Ma arvan, et meil vedas ja mitu asja sattus kokku - meie kunstnikud on head; see kõnetas inimesi väljaspool Eestit; institutsioonid said aru, et meie motivatsioonid on õiged ja meil õnnestus luua kaasaegse kunsti arenduskeskus," tõi Olga Temnikova välja, et tegemist ei ole ainult nende galerii eduga, vaid suure infrastruktuuri tööga.

"Kunstnike valik toimub subjektiivselt - loomulikult ma valisin neid kunstnikke, kes on andekad ja kellel on juba hea biograafia ette näidata," ütles Temnikova, lisades, et galeristi töö on väga pingeline ja raske, mistõttu peab olema meeldiv koostöö, et kõik toimiks.

Temnikova & Kasela galerii on nüüdseks avatud olnud juba viis aastat, kuid naise sõnul on teda selle perioodi vältel tabanud mitmed vastulöögid. "Ma olin arvestanud, et see kõik läheb kergemini. Kogu aeg hindad ennast ümber ja võrdled ennast teistega. Ma üritasin alati otsida mingit skeemi, mida vaadata teistest riikidest," tunnistas ta. Temnikova tõdes, et mingis mõttes pidi ta lihtsalt jalaga uksed lahti lööma, sest Baltikum on selle koha pealt tühi maa. "Ma mõtlesin, et äkki rahvusvaheline publik otsib lihtsalt midagi huvitavat ja eksootilist, aga ma olen nüüd aru saanud, et Eestis on oma väiksusele vaatamata väga palju head kunsti," kinnitas Temnikova.

Olga Temnikova pälvis 2015. aastal Postimehe kultuuriveduri tiitli eduka töö eest kaasaegse kunsti edendamisel.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: