ERR.ee video. Filmivestlus Tõnu Karjatsega: ma ei mäleta, millal ma viimati popkorni filmi kõrvale ostsin ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kolmandas filmivestluses rääkisime Tõnu Karjatsega, kes käis möödunud nädalal Rotterdami filmifestivalil ning nägi seal Eestis seni linastumata filme. Samuti tegime juttu üldisemalt filmidega seotud teemadel.

"Helsingi filmifestivalil ma käisin 10 aastat järjest ja sealt ma jõudsin sujuvalt Rotterdami festivalini, kust tegelikult Helsingi festival enda programmi suuresti varasematel aegadel on tegelikult võtnud," tõi Tõnu Karjatse välja, et üllataval kombel kutsus Rotterdami festival teda ise. "Ma ei tea, kust nad said minu andmed, aga üks aasta laekus kutse, et pakume teile majutust 3-4 ööd ja sellisest kutsest ei saa ju keelduda, eriti kui oled seda sama festivali pikalt silmas pidanud."

Karjatse lisas ka, et tegu on ikkagi ühe Euroopa vanema festivaliga, mis on tegutsenud juba 45 aastat. "Rotterdami festivali juures on hea ka see, et ta ei ole ennast kunagi suureks puhunud - seal ei ole mingit punast vaipa ega suuri staare." Tähelepanuväärsematest filmidest tõi ta festivalilt välja Claudio Caligari filmi "Non Essere Cattivo", mis segab tema sõnul Scorcese ja Pasolini filmikeele. "Filmi peategelane oli tänapäevane vastand "Mean Streetsist" tuntud Robert de Niro tegelasele."

Samuti tuli juttu popkornist, filmide analüüsimisest ja kinosaalist väljajalutamisest.

Küsimused: Kaspar Viilup
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi
Täname: Kino Sõprus



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: