Pille Lill: suurim saavutus on vabadus hinges ({{commentsTotal}})

{{1454594177000 | amCalendar}}
Foto: Pressimaterjalid

Ooperilaulja ja muusikute toetamise südameasjaks võtnud Pille Lill saab tehtud töö ja pühendumuse eest Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Küsisime, kuidas muusik ise aastale tagasi vaatab.

Kas uudis, et saate teenetemärgi, üllatas?

Sain just viis minutit tagasi teada ja mina ausalt öeldes tõesti ei uskunud. Küsisin, et mis preemia või kus. See on ikkagi väga suur üllatus.

Kuidas ise aastale tagasi vaatate, mida peate suurimaks saavutuseks?

Seda ma ei oska öelda, miks just mina, aga isiksusena olen kahtlemata saavutanud vabaduse oma hinges. Vabadus on minu arvates inimese jaoks kõige tähtsam. Üks on see kui oleme vabad töö- ja alluvussuhetes, aga teine asi on hingeline vabadus. See on minu jaoks eelmis aasta suurim saavutus. Ma arvan, et seda nüüd vist siis vaimumaailm nägi kui selle preemia peale mõtles.

Millised on plaanid käimasoleval aastal?

Meil on nii palju projekte. Esiteks olen Eesti Kultuuri Kojas, läbi selle käib praegu novembris toimuva haridusteemalise konverentsi ettevalmistamine. See on kahtlemata tähtis projekt. Muusikute Fondis on tulemas tõenäoliselt Eesti kõige suurem koostööprojekt Ameerikaga.

Kas räägiksite koostööprojektist lähemalt?

Tegemist on orkestriga YOA. mis tuleb Eestisse ja on Rapla Kirikumuusika festivali peaesinejaks. YOA on projektiorkester, mis loodi 2001. aastal ja mille asutajateks on sellised maailma tipptasemel muusikud nagu Placido Domingo, Philip Glass, Marta Argerich ja Yo-Yo Ma. Nad tulid kokku ja leidsid, et noortele on vaja võimaldada nende talendi väljaarendamine. See projekt haakub Muusikute Fondi põhieesmärgiga, milleks on see, et talent oleks nähtav ning toetatud. Kõige olulisem pole isegi rahaline toetus, vaid just hingeline. Ideed haakusid ameeriklastega ja nüüd tulevadki nad selle orkestriga esimest korda Eestisse.

Nendega on tuuril kaasas Martin Kuuskmann ja Irina Zahharenkova, kes on hetkel kindlasti Eestis üks väljapaistvamaid pianiste.

Orkester saabub 1. juuni õhtul. Kümme päeva toimub õppeprogramm, mille viivad läbi maailma tippmuusikud. Edasi minnakse tuurile, mis kestab 2. augustini.

Selline uhke projekt.

"Ma ei olnud selleks üldse valmistunud - ma olin koosolekul ja mul oli telefon välja lülitatud," ütles Pille Lill "Ringvaates", et presidendi käest preemia saamine on ilmselt kõige uhkem asi, mis olla saab. "Mul on ka teine tähtis preemia, kui metropoliit Stefanus andis mulle piiskop Platoni kolmanda järgu ordeni." Samuti ta kinnitas, et kindlasti hakkavad nad täna enda tiimiga šampanjat jooma.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: