Muinsuskaitse osakonna asemele tekib käsitööliste muuseum ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna kultuuriväärtuste ametist sai pärast kuutteist aastat taas kultuuriamet, kui muinsuskaitse osakond kolis linnaplaneerimise ameti alla. Muinsuskaitse osakonna hoonesse Raekoja platsil peaks aga juba tänavu tekkima käsitööliste muuseum.

Tallinna Muinsuskaitseosakonna kauaaegne juht Boris Dubovik tunnistab ausalt, et osakonna majast Raekoja platsil on kahju ära minna, sest kolmkümmend aastat tagasi oli ta ise koos poola restaureerijatega hoone taastamise juures: "See maja oli restaureeritud just Tallinna muinsuskaitse jaoks," vahendas "Aktuaalne kaamera".

Siiski leiab Dubovik, et hoone avamine avalikkusele on õige, nagu on õige see, et muinsuskaitse kolis linnaplaneerimisameti alla, sest nende põhitöö on sarnane - tegeleda arhitektuursete projektide, eritingimuste ja detailplaneeringutega. Nii ei pea inimesed jooksma eri ametite vahet. Dubovikil on aga hea meel, et lõpuks ometi võeti tööle aastaid puudu olnud spetsialistid.

"Kõige rohkem olen rahul sellega, et meil on ka linnaarheoloog tagasi täiskohaga, siis on vallasmälestiste peaspetsialist täiskohaga," ütles Dubovik.

Riikliku muinsuskaitseameti peadirektori Siim Raie sõnul ei ole suurt vahet, millise ameti alt riigiga koostööd teha, sest muinsuskaitseametil on leping Tallinna linna kui sellisega: "Muinsuskaitse valdkonnas ei peaks väga palju muutuma, haldusleping ja tema uuendused näevad ette töid samas mahus. Tallinna linnas mälestiste ja muinsuskaitse alal töid teostades on vaja kooskõlastused, tööde load ja muud asjad saada jätkuvalt linnaplaneerimises muinsuskaitseosakonnast."

Endise kultuuriväärtuste, nüüdse kultuuriameti juhataja Aini Härm usub, et linlase jaoks muutus elu lihtsamaks. Kultuuriameti ülesandeks jääb endiselt rahvakultuuri ning ka professionaalse kultuuri arendamine läbi oma haldusala asutuste nagu näiteks Tallinna Linnateater, keskraamatukogu või linnamuuseum. Just linnamuuseumi filiaalina rajatakse Raekoja platsi nurgamajja käsitöölise muuseum.

Tallinna kultuuriameti juhataja Aini Härm: "Võib-olla ei ole kõige õigem hoida administratiivhoonena sellist väärtuslikku maja, mis tegelikult ei ole koguaeg avatud laiemale publikule."

Oma asukohast raekoja platsil kolib Tallinna muinsuskaitseosakond välja kevadel ning muuseum peaks samas kohas uksed avama veel sel aastal.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: