Piret Raud: vimkaga tegelasi on toredam kujutada ({{commentsTotal}})

Foto: PRNPM/EMF

Üks värske teenetemärkide kavaler on lastekirjanik ja kunstnik Piret Raud, kelle teoseid on tõlgitud juba kaheteistkümnesse keelde. "Aktuaalne kaamera" käis Piret Rauda õnnitlemas Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

"Väga austav muidugi ja hea meel, aga mulle ei ole see uudis veel kohale jõudnud. Natuke teeb nalja ka, et mis nüüd mina," vahendas "Aktuaalne kaamera" kirjaniku esimesi emotsioone.

Piret Raud on illustreerinud üle neljakümne raamatu ning kirjutanud viisteist lasteraamatut, luulet ja jutte. Tema teoseid on antud välja Saksamaal, Prantsusmaal, Jaapanis, Lätis, Itaalias ja mujal. Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone hindab Piret Raua raamatutes eelkõige loo jutustamise oskust, humoorikaid tegelasi ja suhtumist lastesse.

"Mulle meeldib Pireti raamatutes see, kuidas ta lapsesse ja tema maailma suhtub ning seda esile toob. Kuidas maailm selle lapse ümber püsib turvaline. See on tema raamatutes väga oluline teema," kirjeldas Triin Soone teenetemärgi saanud kirjaniku loomingut.

Raua sõnul meeldib talle kõige rohkem kujutada just krutskitega tegelasi: "Ma tahaksin alati, et tegelane oleks huvitav ka joonistada ja selliseid vimkaga tegelasi ongi toredam kujutada. Kui ma raamatut kirjutan, siis esimesena tulevadki alati need karakterid. Lugu või süžee johtubki hiljem selle karakteri loogikast."

Piret Raud leiab, et kõige raskem on vastata küsimusele, kust ta ammutab ideid uute lugude ja tegelaste loomisel. "Ma vahel lastele poolnaljaga ütlen, et kui mul tulevad väga tihti mõtted duši all või nõusid pestes, siis Tallinna Vesi varustab mind, - on vaja vaid kraan lahti keerata ja mõtted tulevad."

Küsimusele, milline on kirjaniku enda lemmiktegelane on vastus lihtne ja lühike: "empaatiavõimeline, elav ja soe olend".

Piret Raua järgmine raamat ilmub sel kevadel Prantsusmaal ja räägib linnust, kes kaotas hääle ning elevandikesest, kelle londilaulust vaikiv lind lohutust leiab.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: