Tallinna Kammerorkester esitleb Ülo Kriguli uudisteost ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ülo Krigul
Ülo Krigul Autor/allikas: PM/Scanpix

Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost on tellinud helilooja Ülo Krigulilt teose, mis avaks orkestri kõlamaailma pillirühmade ja üksikute pillide kaudu.

Tallinna Kammerorkestri mängijad esitavad 13. veebruaril Mustpeade majas 20. sajandi põnevamaid kammerteoseid ja ühe uudisteose Ülo Krigulilt.

Peadirigent Risto Joost on tellinud helilooja Ülo Krigulilt teose, mille iseloomu peegeldab ingliskeelsest sõnamängust võrsuv pealkiri – "Layers Playout". Kõik orkestri 18 mängijat on siin solistid, ükski partii ei kattu teisega.

"Vormidramaturgiat kannab kohe loo alguses kõlava kahe kontrastse maailma – üks äärmiselt liikuv, teine ülimalt staatiline – segunemine, nende vastastikune tõmbe- ja tõukejõud," kommenteeris Krigul.

Ette kantakse ka Schnittke teos "Moz’art a’la Haydn", mis teeb kummarduse kahele suurele klassikule ning milles leidub ka lavalisi ootamatusi. Esmakordselt Eestis ettekantav Schönbergi "Ode to Napoleon Buonaparte" loob silla kahe Euroopa jaoks äärmiselt dramaatilise perioodi vahel. Teose teksti aluseks olevad Lord Byroni poolt 1814. aastal kirjutatud read võimu kuritarvitamisest olid aktuaalsed ka 1940ndate sõjakeerises. Väikestes koosseisudes kõlavad Krzysztof Penderecki trio ja Erkki-Sven Tüür “Synergie” viiulile ning tšellole. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: