Kiek in de Kökis näeb samuraisid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kiek in de Kökis on avatud näitus "Sõdalase tee. Jaapani võitluskunstide ajalugu", mis heidab pilgu tõusva päikese maa samuraikultuurile ja võitluskunstide kujunemisloole 8. kuni 19. sajandini.

Näitusel on väljas haruldased originaalmõõgad, mille teravusest jutustatakse legende. Iga mõõga muudab eriliseks selle käepide, millesse on peidetud ka meistri allkiri, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kirevad turvised ja kiivrid on aga koopiad, mis on valmistatud vanu traditsioone järgides. Mida silmapaistvam turvis, seda vapram ja julgem paistis sõjamees lahinguväljal.

Tallinna Linnamuuseumi teadur ja koguhoidja Ando Pajus tõi välja, et kõik need erksad värvid, nii lakk kui ka kullatud pronks on peale kõige muu ka selleks, et sõjamees lahinguväljal hästi silma paistaks. "Selle abil on ta hästi märgatav, et saaks ka teistele oma vaprusega eeskujuks olla ning oma mehi julgustada. Loomulikult on siis siin erinevad osad, mis on mõeldud täiendavaks kaitseks.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: