Ilmunud on noodiraamat "Eesti jazz noodis" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1455019577000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Täna hommikul käis "Terevisiooni" stuudios külas muusik Peedu Kass, kes on koostanud noodikogumiku "Eesti jazz noodis".

“Eesti jazz noodis” on pühendatud 90 aasta möödumisele Eesti esimesest jazzkontserdist.

"Ma arvan, et see loodetavasti ei jää viimaseks. Valdav enamus nendest, mis siia kaante vahele jõudis, on kirjutatud viimase 20 aasta jooksul. Need lood on noodistatud seda silmas pidades, et nad jätavad hästi palju vabadust muusikule ja interpreedile otsustada, et mis ta sellega teeb. See on selline juhtnöör, mis annab jutulõnga kätte, aga see, mis edasi hakkab sündima, on muusikute enda teha," tutvustas Peedu Kass kogumikku.

Raamatu koostaja Peedu Kass ütles, et ilmunud noodikogu fookus on uuemal eesti jazzmuusikal ning see peaks rikastama nii õppurite kui proffide noodipulte, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Eesti jazz on olnud alati julge mitte vaatama ainult Ameerika suunal, vaid katsetama oma muusikat," ütles Peedu Kass Eesti jazzi toetuseks. "Noodikogul, mis nüüd ilmus, on fookus just sellel muusikal, mis on tehtud viimase 25 aasta jooksul ja rohkem fookuses on just uuemad asjad, sest klassikud nagu Ehala ja Naissoo on olnud ka siiani kättesaadavad," kinnitas Kass ja lisas, et neilt on ilmunud laulikuid ja noodivihikuid ning nende materjal on lihtsasti leitav ja kättesaadav.

Muusik Jaak Sooääre sõnul pole tänapäevast jazzmuusikat, mida siin palju mängitakse, üldse kusagilt võtta. "Võtta plaat ja hakata maha kirjutama - see on päris suur töö, kuid nüüd läheb see töö väiksemaks ja need lood jõuavad paljude noodipuldile."

Autori sõnul on tegemist nagu vestmikuga, mis annab kahele muusikule ühise jututeema.

Kokku on kaante vahele pandud 84 helilooja teosed.

Toimetaja: Madis Laur/Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: