Triin Soomets: see on tõeline tunnustus, et lõpuks on siis ka kirjanik enam-vähem võrdne tavainimesega ({{commentsTotal}})

{{1455036366000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix

Kirjanik Tõnu Õnnepalu otsustas kirjanikupalgast loobuda põhjendusega säilitada vabadus ka mitte kirjutada. Õnnepalu asemel hakkab kirjanikupalka saama pingereas järgmine - lastekirjanik ja luuletaja Triin Soomets.

Üle-eelmisel aastal (mitte eelmisel, nagu väidab videouudis - toim.) pälvis Soomets oma luulekogu "Asjade omadused" eest kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna ja oli ka riigi kultuuripreemia nominent (mitte võitja, nagu väidab video - toim.), vahendas "Aktuaalne kaamera". Järgmise kolme kirjanikupalga-aasta jooksul tahab Triin Soomets välja anda uue luulekogu ning ka lühijuttude kogu lastele või hea fantaasiaga täiskasvanutele. Kirjanikupalga üle rõõmustab Soomets puht praktilistel põhjustel.

"Kirjanikupalgaga kaasneb, nagu iga palgaga, ravikindlustus ja minu jaoks on ka see ääretult oluline. See on tõeline tunnustus, et lõpuks on ka kirjanik enam-vähem võrdne tavainimesega, kes saab selle ravikindlustuse ikkagi ka palgaga kaasa," tõi Triin Soomets välja.

Triin Soomets ütles kultuuriportaalile, et kirjanikupalga saamine tuli talle ootamatult. "Istusin põrandale maha, see oli ootamatu teade." Ta leidis ka, et palk enda töö eest on normaalne asi ja midagi enda elus ta teistmoodi tegema ei pea hakkama. "Kui sul on peas olemas mingid "kirjanduslikud plaanid", siis neist ei saa ei loobuda ega hiljem uuesti paika panna." Sealjuures ei arva ta aga seda, et Õnnepalu loobumine viitaks mingitele ebakõladele kirjanikupalga pilootprojekti siseselt.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: