Tanel Toom ja Rain Simmul rääkisid filmist "Mees, kes jäi ellu" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaader filmist

"OP'is" võtsid värske Alejandro G. Iñárritu filmi "Mees, kes jäi ellu" teemal sõna Eesti režissöör Tanel Toom, kes võtab ette Eesti suurteose "Tõde ja Õigus" ekraniseeringu, ning Rain Simmul, kes mängis 2001. aastal Arvo Iho filmis "Karu Süda", millel on palju ühiseid jooni selle filmiga.

"Selle filmi puhul võib öelda, et oli kolm komponenti, kelle tour de force see oli - režissöör Iñárritu, operaator Lubezki ja peaosas näitlev DiCaprio. Nad kõik said korralikult ennast näidata ja just see, et filmile on valitud selline stilistika operaatori ja režissööri poolt, filmides ainult naturaalses valguses ja keerulistes lokatsioonides," ütles Tanel Toom ja lisas, et sellises olukorras on filmimiseks vajalikke tingimusi päevas vaid poolteist tundi. "Enne seda toimuvad proovid nii taustanäitlejate ja kaameratega, mis kõik on väga keeruline."

Rain Simmul tõi välja, et seal filmis on eriline täpsus. "Liikumise pealt püütakse kinni näitleja pilk, kes vaatab mingit tegelast ning seda ei ole võimalik kuidagi eraldada - see on perfektsionisti tehtud film." Samuti tõdes ta, et tal tekkis filmis Leonardo DiCaprioga eriline side. "Ma vaatasin teda kadedusega, sest teda näitlejana oli kutsutud kohta, kus on kõik tema jaoks ära tehtu ning isegi grimm oli fantastiline," rõhutas ta ja lisas, et filmi stsenaariumis oli palju sarnast "Karu südamega".

Tanel Toom arvas, et otseselt ühtegi uut mõtet tal "Mees, kes jäi ellu" filmist enda suurteose "Tõde ja Õigus" jaoks võtta ei ole. "Mis mulle aga seal filmis väga meeldis ja mis saab olema ka "Tõe ja Õiguse" puhul, et loodus on üks karakteritest ning seda tuleb esitada nii, et loodusest saab üks väga oluline tegelane, kellele jääb päeva lõpuks viimane sõna." Toom küll leiab, et filmiga "Mees. kes jäi ellu" on Iñárritu pisut üle piiri läinud, nautides liialt kohutavaid stseene filmis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: