Kersti Kreismann: fotograaf Mati Unt ei tahtnud poseerimist ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Kalju Orro ja Kersti Kreismann meenutasid "OPis" fotode kaudu Mati Unti, kelle tehtud fotode näitus avatakse 11. veebruaril Linnateatri 50. juubelisünnipäevaks.

"Ta oli fanaatiline pildistaja ja tegelikult on interjöörid kõik erinevad, sellepärast, et me elasime sajas kohas, tegelikult ikka kümnes korteris," meenutas harrastusfotograafist elukaaslast Mati Unti näitlejanna Kersti Kreismann. "Üldiselt ega ta ei vajanud sellist poseerimist, et paneme kõik sugulased ritta ja teeme pilti, vaid talle meeldis ikka selliseid situatsioonist tulenevaid toredaid kaadreid saada. Sellepärast ongi tal täitsa elavad pildid. Kui olid külalised, ja ta tegi ka minust sellel ajal väga palju pilte erinevates korterites ja erinevates olukordades."

Mati Undist jäänud fotokogu korrastas omaaegne kolleeg ja sõber, Linnateatri näitleja Kalju Orro, kes ka Linnateatri näituse koostab. Orro rõhutas tema käsutuses olevate fotode kultuuriloolist väärtust.

"Mati Unt tõi mulle suure kilekotitäie negatiive," meenutas Orro. "Need olid tal olnud Mustamäel rõdul. Nad ei ole niivõrd kunstiliselt olulised fotod kui on kultuurilooliselt olulised." Orro tõdes ka, et johtuvalt rõdul hoidmisest, on negatiivid kannatada saanud ja fotod näevad kohati pisut kriibitud välja.

"See näitus sai tehtud ka sellepärast, et kui aeg edasi läheb, siis varsti need pildid ei tähenda enam mitte midagi," nentis Kalju Orro. "Sest me ei tunne neid inimesi. See ei käi ainult selle näituse kohta, vaid üldse fotode kohta, sest meil võivad olla suured fotokogud, aga hiljem näeme ainult, mis soenguid inimesi kandsid või mis neil seljas oli."

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: