Sõpruse kinos näeb tasuta kolme USA dokumentaalfilmi ({{commentsTotal}})

"Meet the Patels" Autor/allikas: Kaader filmist

Ameerika Ühendriikide Saatkond ja American Film Showcase toovad kino Sõprus ekraanile kolm eriilmelist Ameerika dokumentaalfilmi.

3. märtsil kell 19.00 jõuab ekraanile "Kurjategija areng" ("Evolution of a Criminal"), režissööriks on Darius Clark Monroe. Kuidas areneb kuueteistaastane pangaröövliks? "Kurjategija arengus" küsib filmitegija Darius Clark Monroe just selle küsimuse – iseenda kohta. Näinud oma ema ja kasuisa pidevat vaeva, et Houstoni lähedal Texase osariigis ots-otsaga kokku tulla otsustas Monroe neid abistada, selleks koos kahe sõbraga panka röövides. Filmis intervjueerib Monroe oma pereliikmeid, lähedasi sõpru ja mentoreid, kes meenutavad tema muutumist rõõmsast lapsepõlvest kuni pere finantsraskustese määra mõistmise koormani; ja kuidas nende pidev heitlus muutis tema arusaama ühiskonnast ning tervest elust. Naastes kodukohta mitmeid aastaid peale kuritöö toimepanekut loob Monroe erakordselt isikliku ja intiimse mõtiskluse ja andestuse teekonna, arutledes vaesemate ühiskonnakihtide murede, raskustes olevate teismeliste meeleheite ning emotsionaalse mõju üle, mis said kõik alguse tollest päevast.

4. märts kell 19:00 näidatakse "Kaugel kodust" ("Far from Home"), režissöörideks on Phil Hessler ja Galen Knowles. Pagedes vägivaldsest perekonnast Ugandas ning olles vastakuti üksinduse ja meeleheitega peale emigreerumist Ameerika Ühendriikidesse, leidis Brolin oma koha üsna ebatavaliselt moel lumelauasõidus. Koos kirgliku huviga hariduse vastu leidis Brolin eklektilise kogukonna, mis toetas tema arengut hetkedel, mil ta seda kõige enam vajas. Brolin püüdleb praegu esimeseks lumelauduriks esindamaks Aafrika riiki olümpiamängudel, samal ajal meditsiinikarjääri suunas töötades. „Kaugel kodust“ on karakterilugu, mis räägib kogukonnatoetuse olulisusest.

5. märts kl 19:00 tuleb näitamisele "Palun saage tuttavaks - Patelid" ("Meet the Patels"), režissöörides on Geeta Patel ja Ravi Patel. "Palun saage tuttavaks – Patelid" on naerutav romantiline päriselu-komöödia, mille peaosaliseks on Ravi Patel, pea kolmekümneaastane India päritolu Ameerika mees, kes satub armukolmnurka oma unistuste naise ja oma vanematega. Filmituna Ravi õe poolt algselt kui koduvideo perepuhkusest räägib vaimukas ja südantmurdev film loo sellest, kuidas armastus on perekonna-asi. Lisaks teravmeelsele komöödiale kompab lugu aga ka olulist sotsiaalset teemat: 2009. aasta alguses asusid õde ja vend Geeta ja Ravi Patel uurima ning dokumenteerima esimese generatsiooni hindu päritolu ameeriklaste sotsiaalset survet abiellumiseks. Teekonnal läbi Ameerika Ühendriikide ja India avastasid nad, et “India probleem” on rohkem “Ameerika probleem” – enamik tugeva kultuuri – ja religioonitaustaga ameeriklasi jagasid tõsist muret psühholoogilise konflikti osas, mis puudutas kaaslase leidmist ja abiellumist väljaspoole oma nahavärvust, kultuuri, religiooni ja etnilist tausta.

Kõik filmiseansid on tasuta.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: