Laupäeval algab Soomes eesti kirjanduse nädal ({{commentsTotal}})

Tiit Aleksejev
Tiit Aleksejev Autor/allikas: Harri Rospu

Eesti-Soome kultuurisuhteid edendava Tuglase Seltsi eestvõttel toimuva kirjandusnädala raames toimuvad 13.-18. veebruaril kirjandusõhtud 15 linnas üle Soome.

Kolmandat aastat peetava kirjandusnädala üks eesmärke on viia eesti kirjandus ja kirjanikud lugejate juurde Helsingist kaugemale ning tutvustada uut ja huvitavat kirjandust. Sel aastal toimuvad kirjandusõhtud näiteks Joensuus, Oulus, Tamperes, Turus, Savonlinnas, Kotkas, Kuopios ja mujal. Lisaks raamatukogude esinevad kirjanikud koolides ja ülikoolis.

Esinema on kutsutud kirjanikud, kelle teoseid on soome keeles ilmunud. Nii on lugejatel võimalik nende loominguga juba enne kohtumist tutvuda. Kirjandusõhtutele oodatakse ka Soomes elavaid eestlasi.

Sel aastal osalevad kirjandusnädalal Rein Raud, Tiit Aleksejev, Meelis Friedenthal, Asko Künnap, Reet Piiri, Kristiina Kass ja eesti kirjanduse tõlkija Hannu Oittinen.

Tuglase Selts andis kirjandusnädala puhul välja ajakirja Helmi III, milles tutvustatakse eesti kirjandust üldisemalt ning avaldatakse kirjandusnädalal osalevate autorite loomingut, mis ei ole varem soome keeles ilmunud. Ajakirja jagatakse ka kirjandusõhtutel.

Tuglase Selts korraldab kirjandusnädala üritused koos oma piirkondlike seltside, raamatukogude, Soome-Eesti Sõprusseltside liiduga ning Eesti Instituudiga.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: