Tristan Priimägi filmitutvustused ({{commentsTotal}})

Sirbi filmitoimetaja Tristan Priimägi rääkis täna hommikul "Terevisioonis" lähemalt kolmest uuest filmist.

Sel korral oli tegemist pigem tutvustuse kui soovitustega, sest Priimägi isiklikult neid soovitada ei julge, mis aga ei tähenda, et neist rääkida ei võiks.

"Rikutud reeglid" režissöör Shintaro Shimosawa

"Puhtalt žanrifilm, mille žanrit võiks kutsuda "abielupaar koos saladusega". Tavaliselt sellistes filmides on mees, naine, ja kolmandaks osapooleks on saladus, mis võib olla sünonüümne kuriteoga või vähemalt eskaleerub selleks. Mäng käib selle ümber, kuidas vaatajale antakse võrreldes naise ja mehega erinevat informatsiooni. Jamad hakkavad juhtuma inimestega, kes on jõukal järjel, kuna meile ilmselt meeldib näha, et ka nemad ei ole kaitstud. Hoolimata erinevatest turvavõrkudest tuleb ikkagi välja, et ka nemad on sama kaitstmatud iseenda eest."

"Deadpool" režissöör Tim Miller

"Peategelane kõnetab pidevalt publikut, viitab maailmale filmimaailmast väljaspool ja see kõik on väga huvitav. See tähendab, et seal on isegi mitu head selleteemalist nalja. Teine selle filmi trump on ropendamine, kuna Marvel on olnud alati väga vanusepiirangu teadlik, siis siin mindi sellest teadlikult mööda. Film on erakordselt karmide roppustega vürtsitatud. Kõik on väga tõsine, püüdlik ja isegi shakespearlik."

"Viiskümmend musta varjundit" režissöör Michael Tiddes

"See on "Viiskümmend halli varjundit" paroodia ja tahaksin teha neile komplimendi, sest nad suutsid teha võimatut, veel halvema filmi kui originaal. Selles mõttes ebaõnnestunud, et killud lendavad väga tihedalt, aga tabavad eranditult absoluutselt alati allapoole vööd. Hea ohutu, pea jääb puutumata, sellega ei juhtu midagi. Mulle tundub, et mustade suhteliselt brutaalne huumor eesti kontekstis eriti hästi ei käivitu, sest inimesed kinos vaatasid filmi surmtõsiselt. Hallide varjundite põhjal on valgete käsitlus seksist absoluutselt huumorivaba. Originaalis on ju sama palju mängulisust kui mingis muusikakooli klaveritunnis. Ma saan aru, et seda tuleb atakeerida, aga see film näitab, et huumor ei pruugi igal juhul lahendus olla."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: