Festivalil Heli ja Keel kõlab Soome kuulsaima nüüdishelilooja looming ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kammermuusikute kontserdisarja Heli ja Keel hooaja aukülaline on soome kuulsaim nüüdishelilooja Kaija Saariaho.

Pariisis elav helilooja käis viimati Eestis 1990. aastate lõpus. Sel nädalavahetusel kuuleb Kanuti Gildi saalis tema loomingut vaheldumisi Eesti tippheliloojate Arvo Pärdi, Jüri Reinvere ja Helena Tulve loominguga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muusikat esitavad Tallinna kammerorkestri muusikud ja väliskülalistena sopran ja harfimängija Arianna Savall Hispaaniast ja flötist Camilla Hoitenga USA-st.

Festivali põhirõhk on seekord erinevate helikeelte kõrvutamisel. "Mis kõiki heliloojaid sellel festivalil ühendab, ja ma usun ka Saariahot, on väga suur julgus muusika õrnuse osas, mida kaasaja muusikas nii palju ei ole," ütles Reinvere.

"Tema muusika puhul on veel väga oluline sügav seotus kirjandusega, poeesiaga, filmikunstiga, kindlasti ka kujutava kunstiga, mida ta ise on ju ka harrastanud," lisas ta.

"Minule on muusika kui väljendusvahend, rikas ja ka salapärane. On vaja mõista, kuidas suudab muusika meid nii sügavalt liigutada, olla nii oluline. Muusika puhul on võluv tema eripalgelisus, nii palju on võimalusi, erinevatel inimestel ja kultuuridel on oma muusika ja see on kõigi inimeste jaoks oluline," rääkis Kaija Saariaho.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: