Suri kunstiteadlane Ants Juske ({{commentsTotal}})

{{1455361055000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix Baltics

Meie hulgast lahkus 60-aastasena ajakirjanik, kunstiteadlane ja -kriitik Ants Juske.

Ants Juske sündis 10. veebruaril 1956. aastal. Ta lõpetas 1974. aastal Tallinna 10. keskkooli ja 1979 Tartu Riikliku Ülikooli kunstiajaloolasena. 1978. aastal ilmus Tartus omakirjastusliku väljaandena Ants Juske ja Linnar Priimäe "Tartu sügis".

Juske töötas Tartu Kõrgema Kunstikooli rektorina kooli moodustamisest 2000. aastal kuni 2004. aastani.

Juske võttis oma elu kokku mälestusteraamatus "Kirglikud aastad".

"Ants ei olnud lihtsalt kriitik, tal oli pretentsioon ka teadusele ja sellest ka tema huvi semiootika, psühholoogia vastu. Kui ma ei eksi, tegi ta oma doktoritöö ka sellest, kuidas silm kunsti tajub, sellest tajust, selle mõjust meie emotsionaalsele vastuvõtule. Teda tõesti huvitasid semiootilised süsteemid, mida ma ka ise kasutan, mida ta mulle kunagi rääkis. See on väga vaimukas väljamõeldis, kuidas ta kohandas ühte semiootilist artiklit baroki kohta kaasaegsele kunstile. Nii et ma arvan, et Antsust jääb järele väga palju. Ta oleks võinud teha rohkem, kuid ta tegi ka väga, väga palju," rääkis Ants Juske sõber ja kolleeg, Eesti kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: