Marju Kõivupuu vaatleb uues raamatus inimese elu keskseid sündmusi ({{commentsTotal}})

{{1455525027000 | amCalendar}}

"Ringvaates" oli külas Marju Kõivupuu, kel ilmus raamat "Eestlase eluring", mis räägib eestlaste elu olulisematest hetkedest.

"Eks ikka oleme muutunud, sest aeg meie ümber muutub. Linnainimesed on võib-olla olnud rohkem altid muutustele, maaeestlased on elanud natukene teistmoodi," ütles Kõivupuu "Ringvaatele".

"Oleme stereotüüpides kinni, ei märkagi, et aeg muutub," lisas folklorist.

Oma uues raamatus "Eestlaste eluring" vaatleb folklorist Marju Kõivupuu inimese elu keskseid sündmusi nagu lapse sünd ja katsikuid, kosjad ja pulmad, sünnipäevad ja lasteaia- ja koolilõpupeod, sõjaväkke ja pensionile saatmised, surm ja matus, ning annab põhjaliku ülevaate, kuidas varasematel aegadel neid tähistati, millised vanadest peretähtpäevade kommetest on ka tänapäeval ning miks ja kuidas on tekkinud uue aja tavad.

Autori sõnul on tänased kombed ühelt poolt kaldu individuaalsuse ja originaalsuse suunas, eeskujuks paljuski kõik see, mida pakub niinimetatud muu maailm, teisalt aga pöördutakse erinevatel põhjustel esiemade ja -isade kommete poole, et leida sealt enda jaoks midagi väärtuslikku ja järgimist väärivat. „Kuid eks ole autorgi üks tavaline inimene meie kõigi seast, kel on omad tähelepanekud ja kogemused. Sestap on selles raamatus natuke ka mind ennast ja minu vana Võrumaa päritolu,“ ütleb Marju Kõivupuu ise oma raamatu tutvustuseks.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: