Legendaarne KUKU klubi on armetus seisus ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Kunstihoone keldris asuvast legendaarsest KUKU klubist on jäänud järele vaid armetus seisus haisev urgas.

Eelmise aasta kevadel lõpetas kunstnike liit lepingu KUKU klubi pikaajalise rentniku, osaühinguga Kentmanni Pub ning kutsus ruumide uueks operaatoriks teatrimehe ja ettevõtja Marek Demjanovi firma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kevadel selline pakkumine meile tehti ja võtsime rõõmuga vastu, aga vahepeal on asjalood muutunud. Kui eelmine operaator lahkus, nägime me millises seisus ruumid tegelikult on ja see vaatepilt ei olnud väga ilus. Seal on vaja ikkagi teha kapitaalseid kulutusi, see peaks olema majaomaniku rida, aga eks kunstnike liidul napib vahendeid ja kulutused on päris suured," ütles Marek Demjanov.

Kuna Demjanovi firmaga kokkuleppele ei jõutud, kuulutas kunstnike liit välja konkursi ruumidele rentniku leidmiseks, konkursi tähtajaks eelmise nädala lõpus laekus kolm pakkumist.

"Korrektselt vormistatud oli ainult üks pakkumine. Kahe kohta võib öelda, et neil on jätkuvalt huvi läbirääkimisteks ning ülejäänud kolm tulid lihtsalt huvist vaatama, milline KUKU klubi seest välja näeb. Otsus, kas ja millise pakkujaga läbi rääkima hakatakse, peaks sündima 29. veebruaril, kui koguneb kunstnike liidu volikogu," kommenteeris Eesti kunstnike liidu majandusdirektor Toomas Johanson.

"Kunstnike liidul on kohustus, et see klubi uuesti avatakse sellisel kujul nagu ta siin 1935. aastast on toiminud, ja et ta oleks sellises kvaliteedis, pidades silmas 21. sajandit," lisas Johanson.

KUKU klubi kunagine president, kunstnik Heinz Valk loodab samuti, et loomeinimesed millalgi taas oma armastatud kogunemiskoha tagasi saavad. "Tore oleks kui ta jälle käima läheks, aga niisugusena nagu ta kunagi oli, selles ma kahtlen. Aga igal ajastul võib ju olla oma KUKU."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: