Risto Joost: tavaliselt on dirigendid väga mängulise elu keskel ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Margit Kilumets rääkis "OP'is" dirigent Risto Joostiga, kes õpetas filmi "Perekonnavaled" jaoks dirigendiametit näitleja Tambet Tuisule. Lisaks andis ta filmi kohta enda hinnangu.

"Tambet Tuisk helistas mulle ja me jõudsime järeldusele, et me võiks proovida küll teatud dirigeerimisnüansse arutada, et neid reaalselt täide viia," tõi Risto Joost välja, kuidas ta on seotud kinodesse jõudma filmiga "Perekonnavaled". "Roman Baskin ja Tambet Tuisk mängisid muusikuid filmis väga ehedalt - siin saab teha vaid kummarduse näitlejaandele, kui kiiresti suutsid nad selle ära õppida."

Muusikuelu kujutamine filmis on Risto Joosti sõnul väga individuaalne. "Ma arvan, et see on väga suuresti seotud sellega, kuidas inimesed seda ise võtavad. Iga amet on nõudlik ja loomulikult vastutusega kaasneb teatav stressihulk. Sa harjud sellega ära ja pärast see ei olegi enam stress," sõnas Joost, et inimese jaoks on huvitav just see, kui ta hakkab hindama, kas see eriala on tema jaoks eluliselt dramaatiline väljakutse. "Ma arvan, et praegusel hetkel on need asjad möödas, kui inimlikkus jäetakse seljataha."

"Ma arvan, et see on piisavalt komplitseeritud," tõdes Risto Joost, et dirigentidest ei ole tehtud väga palju filme, kuna see temaatika on pigem keeruline. "Tavaliselt dirigendid on väga mängulise elu keskel ja väga dünaamilised ning nende elust käib läbi palju inimesi, seega kui iga päev käib su elust läbi inimesi, siis on ka, mida jäädvustada. Siit annaksin ainult omapoolset toetust, et tehtaks veel selliseid filme."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: OPHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: