Kultuuriminister andis riigikogule aru tegevuskava "Kultuur 2020" täitmisest ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kultuuriminister andis täna riigikogu ees aru pikaajalise tegevuskava "Kultuur 2020" täitmisest. Kultuuriministri hinnangul on üheks peamiseks prioriteediks eelolevatel aastatel loovisikute sotsiaalsete tagatiste süsteemi täiustamine.

"Aastaks 2020 peaks kõrgharidusega või vastava kvalifikatsiooniga kultuuritöötaja palk olema minimaalselt võrdne Eesti keskmisega, selles suunas astusime suure sammu edasi, miinimum tõusis 731-lt 830 euroni kuus ehk 13,5 protsenti. Selle jaoks, et eesmärgini jõuda aastaks 2020, peaksime järgmistel aastatel samas suurusjärgus palku tõstma," kommenteeris Saar "Aktuaalsele kaamerale".

Ministri aruanne riigikogule on kokkuvõtte läinud aastal tehtust ja eelvaade sellele, millele sel aastal rõhku pannakse. Nii ministeeriumile kui ka kultuuri tegijatele on olnud oluliseks sammuks
sotsiaalsete tagatiste sisseseadmine loovisikutele.

"Kui kultuuriminister ütleb, et looming on töö, siis seda on hea kuulda kõigil kultuuri- ja loomeinimestel, see on väga oluline hoiakumuutus. Ära on tehtud ka palju, on sotsiaalsete garantiidega hakatud tegelema, esimesed pääsuksesed on tulnud. Viis kirjanikku ja kunstinikku oma palgaga on muidugi nagu tilk meres, aga me väga loodame, et see asi jätkub, kui see jätkub, on meid helge tulevik ees ootamas," lausus kunstnik ja kultuurikoja eestseisuse liige Tiina Tammetalu.

Avaliku ruumi arendamisse soovib ministeerium kaasata läbi seaduste rohkem arhitekte. Minister kinnitas, et muusikaakadeemia saali ehitus sõltub eelkõige eurorahast. Kalevi staadioni halva seisukorra parandamiseks teeb ministeerium ettepaneku leida riigieelarvest 7,4 miljonit eurot, et staadion 2019. aastaks rekonstrueerida. See eeldaks samasugust panust ka Tallinna linnalt.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: