Tristan Priimägi soovitab kolme filmi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Nagu reedeti tavaks saanud, jagas ka täna

"Klassikokkutulek" režissöör Rene Vilbre

"Tundub olevat tugev roppude filmide traditsioon praegu kinos. Üsnagi telelik uus Eesti täispikk komöödia, mille naljad toimetavad seal allpool vööd suuremas osas. Ta on tegelikult Taani filmi remake, millest on tehtud ka Soome versioon. Mingi põhjamaine frantsiis on sellest saanud, igaüks teeb oma versiooni. Räägib kolmest keskeakriisis tüübist, kes lähevad klassikokkutulekule ja võimalikke situatsioone, mis seal juhtub. See oli filmi esilinastuse afterparty põhiline teema, et kes kui palju naeris. Naerdi, aga huvitaval kombel tuli miskipärast välja, et see film on rohkem naistele."

"Päevavalgele" režissöör Thomas McCarthy

"Film on suurepärane. Boston Globei uurivad ajakirjanikud, kes aastatuhandevahetuse paiku avaldasid ja paljastasid pedofiiliaskandaali Katoliku kirikus tohutus mahus. Tõeline märkimisväärne protsent preestritest, kelle osaluse seksuaalkurtegude, mille nad suutsid ära tõestada. Film on ansamblitöö, siin ei ole ühtegi peaosalist. Uuriva ajakirjanduse hea näide, kuidas vaataja käe kõrval viiakse sellest protsessist läbi, et kuidas siis ühte lugu kokku pannakse. Nad on üsnagi tõetruult seda teinud. Minu meelest äärmiselt vajalik teema."

"Ole tervitatud, Caesar!" režissöörid Ethan Coen ja Joel Coen

"Coenitega mul on kohati probleem selles, et ma ei saa aru, miks nad neid filme teevad. Need on toredad filmid, aga ma nagu täpselt ei näe, et miks just nüüd ja miks just praegu on neil vaja teha selline film. See on austusavaldus vanale Hollywoodile ja räägib sellest, kuidas toimub inimrööv, röövitakse George Clooney ja röövijateks on kommunistid. Seal on võimalik neid tegelaste prototüüpe ära tunda, see on nagu vaimuharjutus seda vaadates."

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: